Як стверджують журналісти-розслідувачі програми "Схеми: корупція в деталях", бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського Тимур Міндіч тричі відвідував Офіс Президента за кілька днів до голосування за так званий "антиколомойський" закон.

До теми Кучма "підкинув" Єрмака з Мінська до Києва літаком Пінчука, – "Схеми"

Такі відвідини Міндічем Офісу Президента зафіксували 20, 23 та 27 березня. Журналісти "Схем" двічі говорили з ним. У першій розмові чоловік сказав, що ані з президентом, ані з Єрмаком не зустрічався, хоча й дружить з останнім.

У другій розмові Міндіч наполягав, що його візит на Банкову пов’язаний з бажанням допомогти країні в боротьбі з поширенням коронавірусу: "У мене є досвід організації доставки пакетів, продуктів і так далі. У цьому ключі".

Я крім питання допомоги й благодійності, ніякі питання не обговорював і не буду обговорювати. Ви знаєте, найголовніше, коли допомагаєш – не робити з цього піару,
– так пояснив Міндіч причину того, що візити на Банкову не афішує.

З Єрмаком же Міндіч у добрих стосунках, тому пішов саме до нього: "Ми з ним (Єрмаком – 24 канал) в гарних, дружніх стосунках. Я ж не піду з цим питанням до президента. Він – голова Офісу. До нього пішов".

На запитання про ймовірне сприяння у розв'язанні питань Коломойського Міндіч відповів категоричним запереченням: "Ну це смішно. Як я міг говорити з паном Єрмаком щодо питань Ігоря Валерійовича? Не вигадуйте".

Міндіч
"Схеми" поговорили з Міндічем, який тричі відвідував ОП наприкінці березня

З Тімуром Міндічем я знайомий декілька років. Він за власною ініціативою, як представник бізнесу, запропонував допомогти державі в боротьбі з розповсюдженням коронавірусу,
– так Андрій Єрмак відповів на запит "Схем" щодо візитів Міндіча.

Так само твердять і в пресслужбі ОП:

  • "Бізнесмен Тімур Міндіч відвідував Офіс Президента у зазначені дати, зустрічаючись з різними представниками Офісу.
  • Як бізнесмен, а не політичний чи громадський діяч, Тімур Міндіч не може бути пов'язаний з будь-якими питаннями політичного характеру, зокрема, зі згаданим законопроєктом щодо унеможливлення повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
  • З представниками Офісу він обговорював надання допомоги у питанні протидії поширенню коронавірусу COVID-19. Зустрічі та наради щодо цього питання відбуваються в Офісі президента на постійній основі".

Хто такий Тімур Міндіч? Як кажуть у розслідуванні "Схеми", він є співвласником студії "Квартал-95" і "людиною з найближчого оточення Ігоря Коломойського".

Зокрема, у 2018 році "Схеми" фіксували Міндіча в офісі Коломойського в Женеві, а у 2019 – в офісі Коломойського в Ізраїлі.

Також у 2019 журналісти зняли, як Міндіч бачився із Коломойським у перший день повернення того до України після майже двох років відсутності.

30 березня 2020 року, нагадаємо, Верховна Рада прийняла "антиколомойський" законопроєкт у першому читанні ("за" проголосували 267 депутатів).

Цей крок – один із двох prior actions, які Україна мала виконати для отримання кредиту МВФ (другий крок – ухвалення ринку землі, яке вже відбулося).

Більше – дивіться у програмі.