За словами священника країни-терористки, загарбниками рухає внутрішнє моральне почуття. Його основою є православна віра.

До теми Патріарха Кирила виключили із санкційного пакета ЄС "в останній момент", – литовське МЗС

Кіріл виступив у Пензі після освячення Спаського кафедрального собору. Він заявив: "Наші молоді хлопці зараз захищають Росію на полі бою".

Говорить про занепад Заходу

Також Кирил розповів про священників, які "опікуються" російськими солдатами, які розповідають про мужність та самопожертви окупантів. Через це московський патріарх переконує, що це "не від високої зарплати", а від "морального почуття".

Він вважає, що на Заході занепадає віра. Натомість у Росії постійно відкривають нові церкви "на жах західного світу".

Боже чудо,
– сказав Кирило.

Патріарх говорить про так звану спеціальну військову операцію в Україні й каже, що її розпочали для захисту самопроголошених "народних республік" Донбасу. Проте Кирило не пояснює мотивацію військових, які не є православними.

До теми Собор УПЦ МП висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні

Санкції для Кирила

Велика Британія наклала обмеження для патріарха Кирила. У російській церкві називають це спробами залякати їхнього патріарха або заставити його відмовитись від своїх слів. Наголосили, що Кирило цього не зробить, а всі намагання є абсурдними та не мають перспектив.

Позиція московської церкви в Україні

Собор Української Православної Церкви московського патріархату повідомив 27 травня про повне роз'єднання з російською православною церквою. Тобто проголосили незалежний статус.

Синод не згоден із настоятелем власної церкви патріархом Кирилом, який підтримує війну проти України. Проте водночас закликали й Україну, й Росію "продовжувати переговорний процес, щоб зупинити кровопролиття".

Раніше УПЦ МП хотіла притягти Кирила до церковного суду. Для цього священники збирали підписи під зверненням до Собору Настоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха.

Зауважте – окупанти бояться українських захисників: дивіться відео