УПЦ МП висловила незгоду з позицією патріарха Кирила

Крім того, УПЦ висловила незгоду з позицією Кирила щодо війни в Україні. Про це йдеться у постанові Собору Української Православної Церкви від 27 травня 2022 року.

До теми УПЦ МП повністю від'єдналася від Російської православної церкви: рішення собору

Собор, який відбувся в Києві 27 травня, розглянув питання церковного життя, що виникли внаслідок військової агресії Росії проти України і ухвалив низку важливих рішень.

Так, УПЦ підтвердила свій незалежний статус, і внесла відповідні зміни до свого статуту. Зокрема, з нього вилучено всі згадки про зв'язок УПЦ з РПЦ. Тож відтепер УПЦ буде діяти як самостійна церква.

Крім того, Синод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом щодо його позиції у питанні війни Росії проти України.

Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні,
– заявили в УПЦ.

Водночас Собор звернувся до влади України та Росії з проханням "продовжувати переговорний процес, щоб зупинити кровопролиття".

Позиція російського патріарха Кирила: коротко

  • 23 лютого у день захисника Вітчизни, який відзначають у Росії, глава російської православний церкви патріарх Кирило звернувся до військових фактично із закликом до війни. Мовляв, ті мають бути готові "захищати свій народ".
  • Патріарх Кирило наголосив, що Росія живе в мирний час, але навіть під час нього "виникають загрози". Так він назвав атаку Москви проти України. Кирило наголосив, що у російських військових не має бути жодних сумнівів, що вони обрали "правильний" шлях. У такий спосіб патріарх Кирило "благословив" фактично армію на війну проти сусідньої держави, замість того, щоб закликати до миру.
  • За його словами, "у воєнний час служба у збройних силах – це справжній подвиг". Так, звірства росіян в Україні щодо цивільного населення вже увесь світ вважає "подвигом".
  • Трохи згодом після цинічних заяв Кирила щодо війни в Україні, частина УПЦ МП нарешті визнала, що їхній російський патріарх Кирило висловлює неправильну позицію, далеку від справжнього вчення Христа. Тому священнослужителі закликали провести "церковний трибунал".

Раніше – Патріарх Кіріл благословив війну в Україні, – Драбинко: дивіться відео