Про це 24 Каналу розповіла речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України – Наталія Гуменюк. Водночас вона наголосила на небезпеці з боку росіян, яка може лишатися постійною.

До теми Україна заблокувала Чорноморський флот Росії: яку загрозу він ще несе

Як змінить тактику Росії патрулювання МіГ у Чорному морі

Гуменюк наголосила, що наразі, окрім "сумбурної жестикуляції біля трибуни та розповіді про страхи", українські військові не спостерігають патрулювання російських літаків МіГ-31 у Чорному морі.

Навіть якщо МіГ-31 й почнуть опановувати нові пускові рубежі, це критично не змінить тактику. Під час зльоту МіГ-31 сигналами повітряної тривоги вкривається вся Україна, адже "Кинджали" можуть бути застосовані в будь-який бік,
– сказала вона.

Гуменюк підкреслила, що те, з якого конкретного рубежу літаки окупантів будуть заходити, не так принципово. Небезпеку становить лише той факт, що у російських загарбників є ще певний запас ракет. Втім, заява російського диктатора про те, що перебазування МіГів щось змінить для України, є за своєю суттю "інформаційною маніпуляцією".

Водночас речниця зазначила, що наша держава знає, як реагувати на такі загрози й буде протидіяти будь-якій російській винищувальній авіації, що здатна запускати ракети.

Скільки триватиме небезпека від росіян

Речниця зазначила, що ворог буде вишукувати тактику, яка призведе його до хоч якоїсь малесенької перемоги. Зокрема, не маючи успіху вздовж лінії фронту, росіяни будуть підбирати різні способи тиску на тилові території нашої держави.

"Тому треба усвідомлювати, що небезпека може бути довготривалою, потужною і масованою, мішаною, з ускладненою траєкторією", – підкреслила Гуменюк.

Наостанок вона закликала громадян не нехтувати сигналами повітряної тривоги. Адже під час бойової роботи нашим військовим зручніше і краще працювати, коли всі перебувають в укриттях.

Що відомо про наказ Путіна про патрулювання МіГ у Чорному морі

  • Російський президент Владімір Путін 18 жовтня заявив, що відтепер у Чорному морі будуть патрулювати літаки МіГ-31К, які є потенційними носіями ракет "Кинджал".
  • Путін наголосив, що ці літаки перебуватимуть у нейтральних водах Чорного моря. Водночас з цього випливає, що повітряних тривог у нашій державі стане більше.
  • Крім цього, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що заява Путіна про патрулювання МіГ-31К над акваторією Чорного моря нічого не змінює для України. Адже окупанти можуть запускати ці ракети з будь-якого напрямку.