Про це 24 Каналу заявила начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк. За її словами, Чорноморський флот Росії доведений до відчаю, тому загарбники можуть мститися у ракетний спосіб.

Читайте також Ворожому флоту подітися нікуди, – ВМС про втечу кораблів окупантів з Криму вглиб Росії

Росіяни бережуть ракети

Наталія Гуменюк зазначила, що, очевидно, росіяни зараз бережуть ракети для повторення тогорічного періоду блекаутів. Це цілком ймовірно, адже ракети "Калібр" – високоточна зброя, яка може працювати по об'єктах енергетичної інфраструктури.

Тому ми зараз намагаємось хоча б нейтралізувати їхній вплив на цивільне судноплавство корабельним способом, коли вони патрулювали більше районів Чорного моря, ніж зараз, і намагалися тероризувати там судна цивільного флоту,
– пояснила вона.

Зараз в окупантів лишається тільки повітряний спосіб. Це тактична авіація, за допомогою якої вони час від часу дошкуляють цивільному судноплавству, скидаючи у напрямку острова Зміїний або керовані авіабомби, або інші вибухові пристрої.

Гуменюк про російський флот: дивіться відео

Чорноморський флот Росії: останні новини

  • Речник ВМС ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що окупанти відводять свої судна вглиб Росії до Новоросійська, станом на зараз більшість цих кораблів перебуває саме там. За його словами, не можна сказати, що це якось суттєво вплине на нашу оборону. Річ у тім, що кількість ракетоносіїв залишається такою ж. Хоча їхнє розташування у Новоросійську збільшує час на реагування на загрозу.
  • У мережі з'явився супутниковий знімок, на якому показано, як росіяни намагаються запобігти ураженням по своєму Чорноморському флоту. Ворог намагається убезпечити свої кораблі від морських надводних дронів Seababy. Тому загарбники збудували загородження на вході до Севастопольської бухти.
  • Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла, що шторми в Чорному морі стали більш потужними після тектонічних процесів, які призвели до потужного землетрусу, зокрема, в Туреччині. Через шторм надводні ракетоносії Росії були заведені у пункти базування.