Нині Віктора Бабарико продовжують тримати у слідчому ізоляторі КДБ, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на адвоката кандидата Дмитра Лаєвського.

Важливо Корупція, обшуки й зв'язки з Росією: у Білорусі розгорівся політичний скандал перед виборами

Сьогодні нас викликали для процесуальних дій. Віктору Дмитровичу одразу ж висунули звинувачення у кримінальній справі,
– розповів адвокат.

Юристам довелося підписати угоду про нерозголошення. Зокрема не можна розголошувати статті, за якою висунули обвинувачення.

"Віктор Бабарико живий і здоровий, має намір відстоювати свої переконання та чесне ім'я. Ми наполягаємо на його невинуватості", – заявив Дмитро Лаєвський.

Чому Лукашенку слід боятися Бабарико?


Перед виборами президента у Білорусі організували інтернет-голосування щодо кандидатів. Мабуть, ні для кого не секрет, що соціологічні центри у цій країні перебувають під контролем влади.

Відтак за результатами відносно незалежного опитування, понад 50% голосів виборців набирає Віктор Бабарико. Після цього влада Білорусі навіть заборонила проводити такі опитування в Інтернеті.

Хто такий Віктор Бабарико: коротко

  • Він впродовж 20 років був очільником "Белгазпромбанку", ключовими акціонерами якого є російські "Газпром" і "Газпромбанк". Через це Бабарико в Білорусі вважають проросійським кандидатом.
  • Про своє звільнення з посади голови правління банку Віктор Бабарико оголосив 12 травня 2020 року. Того ж дня він оголосив про свою участь у виборах.
  • На початку червня до банку навідалися силовики з обшуками. Справа стосується буцімто фінансових махінацій, в організації яких звинувачують саме Бабарико.
  • Пізніше російські компанії, які є акціонерами "Белгазпромбанку", виступили проти обшуків. Євросоюз натомість встав на захист самого Віктора Бабарико, вимагаючи звільнити його.