Передвиборча "акція" в Польщі

Пропозиція стосується гмін (комун) чисельністю до 20 тисяч населення, зазначає польський уряд.

Цікаво В чому секрет Польщі: економіка країни зазнає найменших втрат у Європі

Ті гміни, які продемонструють найвищу явку в першому турі виборів президента 28 червня, зможуть отримати пожежну машину. Пропозиція отримала назву "битва за машини".

Міністерство внутрішніх справ й адміністрація президента суттєво підтримують пожежні команди. Лише цього року ми придбали рекордну кількість – 517 автомобілів,
– розповів заступник глави МВС Мацей Вонсік.

Тим комунам, які поки не змогли отримати пожежні автомобілі, пропонують зробити це за результатами першого туру президентських виборів. Для цього потрібно, аби явка була максимально високою.

Усього уряд обіцяє таким чином роздати 16 автомобілів пожежної. Вартість одного з таких становить 800 тисяч злотих, що у конвертації дорівнює майже 5,4 мільйона гривень за одне авто.

Чому опоненти Дуди проти цього

Противники чинного президента Польщі вважають, що це своєрідний "підкуп" виборців. Вони вважають, що це зроблено задля підвищення явки в сільській місцевості, де підтримка Анджея Дуди найвища.

Про це заявила "Громадянська платформа" – головна опозиційна сила. Вони наголошують, що їхні прихильники живуть здебільшого у великих містах.

Що відомо про майбутні вибори у Польщі?


Вибори нового президента в західних сусідів проводитимуться 28 червня. Перед голосуванням соціологічні опитування показують, що чинний президент Анджей Дуда, найімовірніше, програє у другому турі будь-якому з двох головних опонентів – Рафалу Тшасковському або Шимону Головні.