Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він додав, що винищувачі F/A-18 Hornet насамперед допоможуть знищувати військові цілі ворога та посилять протиповітряну оборону.

Читайте також Коли Україна зможе приймати F-16: Резніков поділився прогнозом щодо американських винищувачів

Підтримка іноземних партнерів допомагає нашим бійцям знищувати ворога та його техніку. Зараз одна з головних потреб ЗСУ – це посилення авіації. Американські винищувачі F/A-18 допоможуть українській системі ППО захистити небо від російських ракет та дронів.

У чому відмінність винищувачів F/A-18 й F-16: дивіться відео

Особливості F/A-18

Винищувач F/A-18 – американський палубний винищувач – бомбардувальник. Ключова особливість F/A-18 полягає у тому, що його можна використовувати на різних поверхнях. Він не є літаком виключно морського базування.

Технічна характеристика F/A-18 дуже схожа з F–16, адже цей літак комбінований. Зокрема, його можна використовувати насамперед для завдання потужних ракетно-бомбових ударів по наземних об'єктах окупантів. Крім того, він допоможе захистити українське небо від ворожих ракет.

На думку Мусієнка, F/A-18 буде хорошим внеском у нашу літакову коаліцію, яка стрімко зростає й розширяється. Винищувачі західного зразка неодмінно з'являться в українському небі – це виключно питання часу й перспектив.

Україні критично потрібні винищувачі F-16, адже вони можуть суттєво вплинути на хід війни. Вони допоможуть тримати російську авіацію далеко від українських кордонів і тим самим вбережуть міста і села від бомбардувань.

Що відомо про передачу Україні винищувачів F-16: останні новини

  • Президент США Джо Байден повідомив, що американські інструктори навчатимуть українських пілотів керувати винищувачами F-16. Навчання проходитимуть в Європі.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ розповів, хто з українських пілотів поїде у Європу опановувати F-16. За його словами, пріоритет на тих, хто гарно володіє англійською мовою та молодь, яка пізніше стане наставниками для своїх ще більше молодших колег.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що ЗСУ під час контрнаступу влітку 2023 року не використовуватимуть винищувачів F-16. Однак залучать всі наземні озброєння.