Речник Повітряних сил ЗСУ розповів у ефірі телемарафону, що перша хвиля вже сформована. У список увійшли декілька десятків пілотів, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Росія 17 разів атакувала Київ у травні: чим окупанти били по столиці та як змінилася тактика

Що відомо про навчання бійців ЗСУ на F-16

Треба воювати тут, але й треба навчатись там. Тому на такій ротаційній основі будуть хвилями направлятись. В першій хвилі можуть бути кілька десятків пілотів. В першій хвилі будуть власне кращі та найдосвідченіші пілоти,
– пояснив речник.

Юрій Ігнат також уточнив, що це пріоритет:

  • на тих, хто гарно володіє англійською мовою;
  • на молодь, яка пізніше стане наставниками для своїх ще більше молодших колег.

Окрім того, за даним речника, в міру постачання західної авіації також будуть навчатись інженери й офіцери бойового управління.

Зауважте Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

Що відомо про авіаційну коаліцію

  • У травні Джо Байден сказав лідерам G7, що США підтримають зусилля з навчання українських пілотів на повітряних суднах F-16.
  • Згодом британський прем'єр Ріші Сунак заявив, що вони вітають заяву США про схвалення підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. Він додав, що вони працюватимуть разом з США, Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб надати Україні необхідну їй бойову авіаційну спроможність.
  • Згодом Дмитро Кулеба додав, що до коаліції доєднається також Португалія. Відомо, що туди увійшли 8 країн, включно з Польщею, Швецією та Францією.