Про це розповів прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Також цю інформацію прокоментував очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.

До теми США підтримують тренування ЗСУ на літаках F-16: Зеленський назвав рішення історичним

Українських пілотів навчатимуть на F-16

Сунак заявив, що Велика Британія вітає заяву США про схвалення підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Велика Британія працюватиме разом із США, Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб надати Україні необхідну їй бойову авіаційну спроможність. Ми стоїмо разом,
– заявив глава британського уряду.

Єрмак в ефірі національного телемарафону зауважив, що 19 травня офіційно створили коаліцію літаків, над якою працювала команда президента.

"Та подія, над якою працювала команда Президента України, нарешті офіційно сьогодні сталася... Але вже від сьогодні можна сказати офіційно про створення коаліції літаків", – зазначив керівник ОП.

За його словами, це говорить про те, що наша держава дуже скоро матиме все необхідне, щоб захистити своє небо, міста та громадян.

Португалія долучилася до авіаційної коаліції

Зауважимо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся зі своїм португальським колегою Жоау Гомешем Кравіньйо та міністеркою оборони Еленою Каррейраш. Під час зустрічі, розповідає пресслужба, вони обговорювали ситуацію на фронті. Крім того, глава українського МЗС окреслив військові потреби нашої держави, щоб ефективно оборонятися та проводити контрнаступ.

Португалія продемонструвала лідерство, долучившись до танкової коаліції. Враховуючи інтенсифікацію російських ракетних обстрілів українських міст і сіл, критично важливо, аби Україна мала спроможність скинути Росію з українського неба,
– наголосив він.

Крім того, додав Кулеба, Португалія вирішила "приєднатися до авіаційної коаліції". Вона займеться тренуванням наших пілотів і механіків на бойових літаках західного зразка.

Данія не виключає надання винищувачів

Троельс Лунд Поульсен, виконувач обов'язків міністра оборони Данії, розповів про роль його країни в авіаційній коаліції. В інтерв'ю він зазначив, що після рішення США країни можуть взяти участь у "перепідготовці українських льотчиків, щоб ті могли літати на F-16 у довгостроковій перспективі".

"Данія докладе значних зусиль для того, щоб це стало пріоритетним завданням", – наголосив Поульсен.

За словами Поульсена, Данія відкрита до обговорення можливого надання Україні винищувачів. Правда, наразі про це не йдеться.

Ми відкриті для обговорення (надання винищувачів – F-16) – після того, як ми проведемо навчання, – чи повинні ми піти далі й передати винищувачі F-16,
– зазначив він.

Варто прочитати США та союзники планують надати Україні винищувачі F-16, – ЗМІ

Надання F-16 Україні: коротко

  • Україні дуже потрібні сучасні винищувачі F-16 для посилення протиповітряної оборони. Використання цих літаків у протистоянні із Росією може мати ключове значення.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що цей літак захистить українське небо від ворожих дронів та ракет всередині країни.
  • Також він здатен завоювати перевагу в повітрі з російськими літаками Су-35. Адже МіГ-29 чи Су-27 є фактично сліпими проти Су-35 та Су-30 – їхні радари відстають по технологіях так само, як і по озброєнню.
  • У Міноборони зазначили, що наша держава розраховує отримати 40 – 50 одиниць західної авіації.