Юрій Сак поспілкувався з західними журналістами. Однією з тем було надання Україні американських літаків F-16 задля захисту нашого неба від російських повітряних атак, передає 24 Канал.

До теми Головний бажаний приз, – військовий експерт пояснив переваги саме F-16 для України

Яка кількість F-16 потрібна Україні

Представник Міністерства оборони заявив, що нині Україна потребує 40 – 50 винищувачів F-16. З такої кількості бойових літаків можна створити 3 – 4 ескадрильї. За його словами, без цих літаків українська система ППО не буде повною.

Він додав, що потреба в реактивній авіації стала гострішою, після того, як Росія почала використовувати керовані бомби. Ці снаряди здатні досягати цілей на великих відстанях.

Чого хоче Зеленський від Заходу

Сак також обговорив майбутні візити українського лідера на саміти G7 та НАТО, що відбудуться у Японії та Литві відповідно. За його словами, Володимир Зеленський хоче, щоб на цих двох заходах питання надання Україні винищувачів стало головною темою порядку денного.

Український президент отримав запевнення від західних лідерів під час свого останнього європейського туру, що вони обговорять це питання найближчими днями,
– додав він.

Більше про F-16 для України

  • Петро Черник в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу пояснив обережну поведінку західних країн. Військовий експерт назвав головну причину, через яку союзники не поспішають передавати Україні потужну авіацію.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, чому Україна потребує саме F-16, а не інші моделі літаків. Він перерахував переваги цих винищувачів та назвав можливе рішення щодо їх передачі доленосним.
  • У травні Великобританія офіційно заявила про своє бажання навчити українських пілотів працювати з F-16. Британський уряд у такий спосіб прагне підтримати зусилля України щодо створення сучасних військово-повітряних сил.