Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, інформує 24 Канал. За його словами, F-16 – вибраний недарма.

Важливо Перехоплення та знищення: чому винищувачі F-16 – найефективніший спосіб проти "Шахедів"

Україна очікує доленосного рішення щодо F-16

Як розповів Ігнат, F-16 – це те, що є у світі на сьогодні. Те, що може нести усі типи авіаційних засобів ураження, які потрібні Україні для захисту держави.

Інші типи літаків – треба чекати дуже довгі роки,
– зазначив речник Повітряних сил.

Ігнат наголосив, що авіаційна коаліція може допомогти у постачанні літаків F-16. Багато країн вже зголосилися надавати майданчики для навчання пілотів та інженерів.

"Очікуємо цього доленосного для України рішення. Саме рішення потрібне для старту навчання людей на цих літаках", – додав Ігнат.

Речник Повітряних сил зауважив, що Україні треба сучасні літаки. Наприклад, F-15 – це кращий за функціоналом літак. Він має два двигуни, може взяти більше озброєння, має більший радіус застосування.

Термін, в який змогли б поставити F-16 Україні

Нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін розповів, що, якщо буде ухвалено рішення про передачу F-16 Україні, то на доставку знадобиться 18 місяців.

Остін наголосив, що постачання в Україну такого озброєння та проведення навчань для української армії здатні змінити ситуацію на полі бою вже найближчим часом.

Таким чином, F-16 вважаються найкращим варіантом літаків для України. Тому зараз Київ закликає західних партнерів негайно розпочати постачання цих винищувачів.

Нагадаємо, що 10 квітня міністр оборони України Олексій Резніков запросив іноземних фахівців, які вміють керувати F-16, приєднатися до Сил оборони. Проте Україна вже має й своїх пілотів та інженерів, які визначені для навчання на західних типах літаків.

"Це стосується і пілотів. Якщо знайдуться пілоти, які знають, як керувати F-16 і готові взяти участь у війні, Іноземний легіон готовий відкрити двері", – наголошував Резніков.