Про це 24 Каналу розповів Юрій Ігнат – речник командування Повітряних сил ЗСУ. За його словами, якби в Україні були західні літаки, то була б змога збивати абсолютно всі ворожі повітряні цілі.

Дивіться також У США вважають, що українські пілоти зможуть опанувати F-16 всього за 4 місяці, – ЗМІ

Українські пілоти роблять успіхи

Юрій Гнат пояснив, що F-16 мають вагоме значення для перебігу подій в Україні.

Ці літаки пристосовані для боротьби з такими повітряними цілями і зроблять це надзвичайно ефективно,
– додав він.

Бригадний генерал Повітряних сил Збройних сил України Сергій Голубцов в інтерв'ю британському виданню зазначив, що західні спеціалісти уважно стежили за спроможностями українських пілотів, які проходили тестування на авіасимуляторах та авіатренажерах.

"Зроблено висновок, що може бути й чотири місяці – у залежності від індивідуальної підготовки кожного пілота", – пояснив Юрій Гнат.

За його словами, звісно, може бути похибка на тиждень чи два. Відтак, ще донедавна було рішення про необхідність навчання тривалістю шість місяців, щоб пілоти навчилися не лише керувати літаком, але й застосовувати озброєння та ефективно вести бій.

Чому F-16 важливі для України

Речник командування Повітряних сил ЗСУ розказав, що українські льотчики готові в будь-який день братися за роботу тоді, коли надійде команда виїжджати на майданчики, надані країнами-партнерами.

До того ж велику роль у підготовці українських захисників неба відіграє авіаційна коаліція. Країни у її складі будуть здійснювати навчання пілотів та авіаційних спеціалістів.

Літак захистить українське небо всередині України від дронів та ракет, а ще здатен завоювати перевагу у повітрі з російськими літаками Су-25,
– наголосив він.

Юрій Ігнат зауважив, що МіГ-29, Су-27 фактично сліпі проти Су-35 та Су-30, тому що їхні радари відстають по технологіях так само як і по озброєнню.

F-16 для України: останні новини

  • Україні конче потрібні сучасні винищувачі F-16 для посилення протиповітряної оборони. Використання цих літаків у протистоянні із ворогом може мати ключове значення.
  • Міноборони України повідомило, що українська сторона розраховує отримати 40 – 50 одиниць західної авіації.
  • Видання Politico стверджує, що Пентагон "не проти" передачі Україні винищувачів F-16.
  • Рішення про отримання українською стороною літаків від Заходу може бути прийняте вже найближчим часом. Зокрема, в червні перед самітом Альянсу міністри оборони країн НАТО обговорять можливість передачі винищувачів для ЗСУ.