Радник голови ОПУ Михайло Подоляк прокоментував цю подію в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу. За його словами, досягнуті домовленості між країнами продемонстрували, що словацький уряд прагматичний.

До вашої уваги Дорого коштувало Євросоюзу: Фіцо не блокуватиме допомогу Україні

"Словаччина сьогодні орієнтується на Європейський Союз, враховуючи конкретні фінансові, технологічні й інші можливості, які від нього отримує", – зазначив Подоляк.

З огляду на це Братислава змушена дотримуватись цінностей і політики ЄС, якщо не хоче втратити свої можливості. Найімовірніше, схожа ситуація буде також з Угорщиною.

Україні потрібно дискутувати

Радник голови ОПУ наголосив, що в сучасному світі з його численними політичними групами важливо постійно пояснювати свою позицію й шукати точки дотику.

Ми можемо знаходити прагматичність, точки дотику, тобто ми даємо це – вони нам дають щось своє. І це правильно, це загальний двосторонній прагматизм,
– пояснив Подоляк.

Звісно, домовитись можна далеко не з усіма. З авторитарними режимами, як-от у Росії, не варто навіть намагатись. Такі країни сприймають згоду на діалог як визнання поразки.

Інтерв'ю Подоляка 24 Каналу за 26 січня: основні тези

  • Радник керівника ОПУ прокоментував ситуацію зі збиттям російського літака Іл-76, на якому буцімто перебували українські військовополонені. Він наголосив, що потрібно дочекатись висновків розслідування й не вірити Кремлю.
  • Крім того, Подоляк висловився щодо можливого наступу Росії. За його словами, ворог не має відповідних сил, а українське командування цілком контролює ситуацію.
  • Радник голови ОПУ переконаний, що Захід практично позбувся ілюзій щодо суті Росії і підтримує ідею трансформацію країни-агресорки. Тим часом підтримка України зростає.