Денис Шмигаль повідомив, що Словаччина не блокуватиме виділення 50 мільярдів євро Євросоюзом. Окрім цього, Фіцо дав дозвіл на купівлю зброї та техніки у словацьких підприємців.

Дивіться також Фіцо копіює Орбана й підіймає ставки: чому Україні варто з ними комунікувати

Результати зустрічі з Фіцо

У середу 24 січня в Ужгороді пройшла зустріч прем'єр-міністрів України та Словаччини – Дениса Шмигаля та Роберта Фіцо. Як повідомив Шмигаль, лідери дійшли згоди з низки питань і мають конкретні домовленості.

Зокрема, за словами українського прем'єр-міністра, уряд Словаччини не блокуватиме купівлю Україною зброї та техніки у словацького бізнесу. Окрім цього, планується співпраця у питанні поставок з боку словацької компанії техніки для зведення оборонних рубежів.

Словаччина підтримає програму Ukraine Facility, яка передбачає виділення Україні 50 мільярдів євро з боку Європейського Союзу. Прем’єр Фіцо запевнив мене у повній підтримці євроінтеграційних прагнень України,
– зазначив Шмигаль.

Окрім цього, за результатами зустрічі прем'єри підписали спільну заяву, яка посилить двосторонні відносини. Так згідно з нею країни:

  • підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності України;
  • відзначили підтримку євроінтеграції України;
  • висловили підтримку української формули миру;
  • наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та гуманітарному розмінуванні;
  • наголосили на важливості призначення віцепрем'єр-міністр з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки;
  • відзначили важливість зусиль щодо продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту сільськогосподарської продукції з України;
  • підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

Фіцо про Україну

  • У переддень зустрічі з українським колегою Роберт Фіцо видав чергову скандальну заяву. Він поставив під сумнів, що у Києві відбувається війна. Він заявив, що там абсолютно нормальне життя навіть попри те, що у цей день на Київ та інші міста летіли ракети.
  • Трохи раніше Фіцо заявляв, що Україна – не суверенна держава. Він натякнув, що Київ став залежний від США після 2014 року, тобто Революції Гідності – на його думку, дії Росії є цілком "раціональними".
  • Також словацький лідер переконував, що Україна нібито має погодитися на територіальні поступки Росії. Він сказав, що повинен бути "якийсь компроміс", адже росіяни не підуть з Криму, Донбасу і Луганська.