Політолог і соціолог із Німеччини Ігор Ейдман розповів 24 Каналу, що зусилля європейських політиків домовитись з Владіміром Путіним, аби якимось чином його втихомирити – має сенс для України та світу. Він вважає, що ці країни намагаються стримати Путіна від божевільних дій проти України, наприклад, від спроб чергового масштабного наступу чи застосування тактичної ядерної зброї.

Дивіться також У Кремлі відреагували на ідею Макрона з перемир'ям під час Олімпіади

Хто має вплив на Росію

Ігор Ейдман наголосив, що якби Китай зайняв жорстку позицію, то це б могло стримати Путіна. Олаф Шольц та Еммануель Макрон сподіваються, що їм вдасться переконати Китай це зробити. У Європи є важелі впливу на Китай, а в Китаю на Росію.

Китай не зацікавлений в ескалації війни (Росії проти України – 24 Канал) черед економічну вигоду, і навпаки – дуже зацікавлений європейським ринком. Це основа китайського експорту, тому Сі Цзіньпін намагається зберегти відносини з Європою,
– сказав політолог.

Перемир'я під час Олімпіади

Ейдман висловив думку, що "під час Олімпіади перемир'я не буде", адже Путін не задоволений, що російських спортсменів не допустили представляти країну-агресорку на Олімпіаді-2024.

Спорт для Путіна та російської пропаганди відіграє важливу роль. Ті російські спортсмени, які братимуть участь в Олімпіаді, будуть не тільки без прапора, але й ніяким чином не представлятимуть Росію. Це перший випадок, коли ні де-юре, ні де-факто російських спортсменів не буде на Олімпіаді,
– зазначив він.

Політолог з Німеччини припустив, що Путін може спробувати зірвати Олімпіаду, використавши терористів.

Якщо у Путіна є можливість зробити якусь шкоду тим, кого він не любить – то він це зробить. Якщо в нього будуть ресурси на здійснення терактів на Олімпіаді чи проти Чемпіонату Європи з футболу, який проходитиме в Німеччині цього літа, то він залучить ці ресурси,
– зауважив Ігор Ейдман.

Олімпійські ігри 2024 року та Росія

  • Еммануель Макрон пропонує зупинити вогонь у всіх воєнних конфліктах під час Олімпійських ігор. У 3 ОШБр вважають ці пропозиції марними. Заступник командира Максим Жорін сказав, що єдиний шлях досягнення миру в Україні, якому можуть сприяти західні країни – це надання протиповітряної оборони та військової техніки.
  • Російським та білоруським спортсменам, попри конфлікт в Україні, дозволено брати участь у грі. Учасники не повинні підтримувати активну агресію проти України або належати до військових структур країн-агресорів. Якщо ці умови виконані, то вони можуть змагатися під "нейтральним" статусом.
  • Мер Парижа Анн Ідальго відзначила, що на Олімпіаді 2024 року російським і білоруським учасникам не будуть раді. Вона висловила підтримку українським спортсменам та всьому українському народу.