Про це в четвер, 29 травня, повідомили в Defense Express, передає 24 Канал. Там звернули увагу на супутникові знімки, які публікують автори ресурсу AviVector.
Дивіться також У ЗМІ пояснили, чому Росія, виробляючи значну кількість крилатих ракет, запускає за раз 50 – 60
Що відомо про переміщення авіації
На тлі посилення ударів країни-агресорки по Україні стає актуальною будь-яка інформація, що стосується поточних можливостей російської стратегічної авіації.
Зверніть увагу! Аналітики AviVector заявили, що інформація Defense Express не відповідає їхнім спостереженням. Кількість Ту-22М3 на базі "Белая" залишається практично незмінною – більшість з тих бортів, що спостерігаються на аеродромі "Оленья", є донорами.
За даними супутникових знімків 26 травня, на аеродромі "Оленья" було одночасно зосереджено 40 Ту-22М3, 11 Ту-95МС (що становить 20% від наявного флоту літаків цього типу) та 5 Ан-12 (які можна віднести до транспортної та морської авіації).
Супутникові знімки аеродромів з ресурсу AviVector: дивіться фото
У Defense Express звернули увагу на те, що ще в середині травня 42 Ту-22М3 були зосереджені на авіабазі "Белая" в Сибіру. Ба більше, стратегічна авіація Росії загалом має лише до 60 літаків цього типу.
Отже, за 2 тижні росіяни перегнали назад з аеродрому "Белая" на базу "Оленья" аж 4 десятки своїх ракетоносіїв. Це "виглядає по-своєму парадоксально", оскільки наразі країна-агресорка використовує Ту-22М3 для ударів по Україні вкрай обмежено, особливо у порівнянні з 2023 та 2024 роками.
Окрім того, з наявних станом на 26 травня на аеродромі "Оленья" 11 Ту-95МС до ракетного удару по Україні в цей день було залучено лише 3 бомбардувальники.
Що може виглядати як реальне співвідношення можливостей стратегічної авіації Росії в плані "наявні літаки – реально готові до застосування",
– пише Defense Express.
До слова, на аеродромі "Енгельс" станом на 25 травня було одночасно 6 Ту-95МС, 3 Ту-160 та 4 Су-34, а вже 26 травня – лише по 3 Ту-95МС і Ту-160 та 2 Су-34. Після проведення масованого ракетного удару 26 травня на "Енгельс" сіло одночасно 7 Ту-95МС, ще 1 літак цього типу полетів на аеродром "Оленья".
З цих специфічних маневрів можна зробити припущення, що росіяни постійно переганяють свої бомбардувальники між різними аеродромами навмисне, аби заплутати розвідувальні структури Сил оборони України та країн-партнерів,
– зазначають аналітики.
Зокрема, щоб ускладнити фіксацію моменту бойового вильоту на виконання нової атаки. Росіяни йдуть на такі маневри навіть ціною перевитрати обмеженого ресурсу по льотних годинах для Ту-95МС, Ту-22М3 та Ту-160.