Молодший партнер Путін

Опираючись на передвиборчу риторику кандидатів, вони чомусь вважали, що переобрання Реджепа Ердогана – це якийсь величезний "плюс" для Владіміра Путіна.

Читайте також Велика Британія змушена штовхати США до правильних рішень

Хоча насправді ми усі розуміємо, що єдиний, для кого це "плюс" – це сам Ердоган. Усі інші ж будуть одержувати "плюси" по ситуації.

Зрозуміло, що перед другим туром виборів обидва кандидати мають максимально мобілізувати виборців. Робиться це завдяки контрасту – протиставлення себе опонентові. Якщо один робить прозахідні заяви, опираючись на прозахідний електорат, то другий буде робити антизахідні заяви для мобілізації антизахідного електорату. Це просто абетка політтехнологій.

Чи варто на це особливо зважати? Можливо, але не дуже. Ердоган залишається Ердоганом. Що це означає на практиці для нас?

Якщо вести мову про "партнерство з Путіним", то воно буде тривати. Однак зараз умови складаються так, що саме Путін буде у цих відносинах "молодшим партнером". Чому? Бо старший партнер – це той, хто задає умови партнерства. Зараз умови задає зовсім не Путін, але відмовитися від партнерства він не може, бо для нього Туреччина – ще одна "хвіртка" у Європу.

Цікаво Танкові розборки: як із бронетанкового брухту створити інноваційні виробництва

Тому буде і "дармовий" газ, і інші грошові проєкти, від яких Ердоган відмовлятися не буде, запевняючи публічно у "вічному партнерстві", яке, щоправда, буде Кремлю обходитися все дорожче.

Чому Ердоган так зациклився на посередництві та переговорах

На цьому тлі буде багато заяв від Ердогана про переговори. Зараз про ці переговори говорять усі – від Папи Римського і до лідерів африканських держав. Однак для Ердогана це питання більш важливе. Він претендує на статус посередника.

Ще Ердоган буде багато торгуватися з Заходом, виторговуючи щось для себе. Продаючи буквально все, зокрема і дозвіл на вступ до НАТО Швеції. Цей дозвіл зрештою буде, але лише після преференцій для Туреччини від США.

Зауважте "Кинджали" й "Іскандери" втрачають ефективність: масову загрозу становитиме дещо нове

Чим Ердоган вигідний Україні

Санкції проти Росії Ердоган впровадить лише під сильним тиском з боку Заходу, коли питання поставлять жорстко. Поки що цього не видно, бо Захід не хоче йти на загострення з важливою Туреччиною. Це надає помітний часовий люфт, яким Ердоган буде користуватися максимально.

Також він продовжуватиме військово-технічну співпрацю з Україною. У складі ЗСУ турецька зброя і техніка, вже давно це не лише про "Байрактари". Варто згадати, що у часи, коли більшість європейських держав боялася продавати навіть найпростішу зброю Україні, для Туреччини це не було проблемою. Вони й далі будуть продавати Україні зброю. Нерідко таку, яку більше ніхто не продає. І це теж факт.

То хто виграв у світі від перемоги Ердогана? Мабуть, у першу чергу – сам Ердоган.