Про це 24 каналу повідомив президент Київської школи економіки Тимофій Милованов. Він заявив, що нові умови експорту продукції в Європейський Союз, які Україна отримала завдяки кандидатству на вступ до ЄС, хороші.

Зверніть увагу Потрібно знищити значну частину Чорноморського флоту, – Фейгін про деблокаду портів

Ключова проблема з експортом

За його словами, у них є плюс, який вимірюється сотнями мільйонів доларів, але не десятками мільярдів, тому цього недостатньо. Водночас, як він наголосив, з експортом залишається ключова проблема, яка полягає в тому, що наші порти заблоковані.

"У нас 2/3 експорту відправляли через порти. Зараз усе це зупинилося, і поки їх не розблокують, з експортом будуть проблеми", – зауважив Милованов.

Крок до розблокування портів

Як він підкреслив, зараз український експорт за перше півріччя зменшився десь на третину, або 25%, якщо порівнювати з таким же періодом 2021 року. Така проблема продовжуватиметься, поки не розблокують українські порти.

Однак нещодавня перемога зі Зміїним – крок до розблокування Одеси. Це лише крок, але цю проблему однозначно розв'яжуть,
– заявив Милованов.

Успішні прецеденти

Як він зазначив, в історії є факти розблокування портів, до яких був залучений Північноатлантичний альянс. Милованов нагадав, як Іран повністю блокував Ірак, аби той не мав змоги експортувати нафту.

Читайте також Британські літаки можуть патрулювати морські "зернові коридори" з України

"Тоді робили конвої. Так, для них потрібен військовий захист, але такі прецеденти є, і вони успішні", – повідомив він.

Коли можуть розблокувати порти

Милованов упевнений, що це зроблять і для розблокування наших портів, однак невідомо, на яких умовах і якою ціною для України. Утім, на його думку, питання розблокування портів, зокрема, і через конвої, розв'яжуть.

"Можливо, десь до середини осені", – припустив Милованов.

Повний стрім з Тимофієм Миловановим: дивіться відео 24 каналу


Розблокування українських портів: останні новини

  • Речник Одеської ОВА Сергій Братчук заявив, що втеча російських окупантів з острова Зміїний є вагомим зрушенням. Він наголосив, що звільнення острова можна розглядати, як перший етап деблокування українських портів.
  • За інформацією експертів вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW), операція ЗСУ на Зміїному була дуже потрібною, оскільки зменшить тиск російських окупантів на узбережжя. Однак вона не дозволить розблокувати порти.
  • У МЗС України повідомили, що Україна зазнає серйозних фінансових втрат через блокаду Росією українського зерна у портах. У відомстві відповіли, скільки саме втрачає наша держава.