Зеленський нагадав, як 24 серпня 2021 року ми усією країною відзначали 30-річчя нашої Незалежності. Хрещатиком йшли наші військові та техніка, а в небі летіла "Мрія".

Читайте також Чи буває вічний лютий, – звернення Зеленського в День пам'яті та примирення

Війна двох світоглядів

Президент процитував слова великого українського філософа Григорія Сковороди: "Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отруйнішого, ніж удаваний друг." Цю істину, за словами Зеленського, ми добре зрозуміли 24 лютого, коли на нас напав вдаваний друг.

Це війна не двох армій, це війна двох світоглядів. Варварів, які ракетами обстрілюють музей Сковороди, і думають, що ними можна знищити нашу філософію,
– додав глава держави.

Ця філософія дратує та лякає росіян, бо вона їм чужа. Все тому, що вона полягає у свободі – ми вільні люди, які йдуть своїм шляхом.

Не віддамо ні клаптика землі та історії

Зеленський каже, що на цьому шляху сьогодні ми ведемо війну та не віддамо ні клаптика своєї землі.

"Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом і нікому не віддамо ні клаптика своєї історії", – додав президент.

Ми пишаємось своїми предками, які разом з іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. Тому президент наголосив, що нікому привласнити та анексувати цю перемогу ми не дозволимо.

Мільйони українців боролись з нацизмом

Ворог мріяв, що ми відмовимось відзначати 9 травня та перемогу над нацизмом, аби слово "денацифікація" отримало шанс. Однак з нацизмом боролись мільйони українців. Нацистів вигнали з Луганська та Донецька, з Ялти та Сімферополя, від окупантів звільнили Херсон, Маріуполь, Мелітополь та Бердянськ. Вони вигнали нацистів з усієї України, але ці міста особливо надихають нас та дають віру, що ми точно проженемо окупантів.

У День перемоги над нацизмом ми боремось за нову перемогу. Шлях до неї важкий, але ми не сумніваємось, що переможемо,
– переконаний Зеленський.

Ми розумніші на одну книгу – підручник з історії

Зеленський пояснив, у чому наша перевага над загарбниками: ми розумніші на одну книгу – це підручник з історії України. Українці б не знали горя, якби всі наші вороги вміли читати та робили правильні висновки.

Зеленський зауважив, що 24 лютого Росія почала наступ – наступ на ті самі граблі, на які стає кожен окупант, що приходить сюди. Наш народ пережив різні війни, але всі мали один фінал.

"Наші землі засівали кулі та снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння. У нашому небі літали ворожі стріли та ракети, але нікому не дано затьмарити нашу блакить. Нема кайданів, які можуть скувати наш вільний дух", – наголосив глава держави.

Ми завжди перемагаємо, бо це наша земля

Над нашим народом не буде панувати жоден загарбник.

Рано чи пізно ми перемагаємо. Хоч орду, хоч нацизм, хоч суміш першого й другого, якою є нинішній ворог,
– додав президент.

Перемога гарантована, бо це наша земля. Хтось воює за батюшку-царя чи фюрера, а українці – за Батьківщину. Зеленський нагадав, що ми ніколи не воювали проти когось, лише за себе, свободу та незалежність.

Хотіти "повторити" може тільки божевільний

Зеленський наголосив, що ми ніколи не забудемо героїзм наших предків. Їх перемога не буде даремною, оскільки вони бились за свободу для нас і перемогли. Ми теж б'ємось за свою свободу й свободу дітей, отже, переможемо.

У Другій світовій загинуло понад 8 мільйонів українців, а загалом війна забрала щонайменше 50 мільйонів людських життів.

Ми не кажемо "можем повторить". Бо хотіти повторити 2194 дні війни може тільки божевільний,
– сказав президент.

Хрещатик ще побачить парад перемоги України

Зеленський додав, що цей божевільний вже повторює жахливі злочини гітлерівського режиму і копіює нацистів. Він приречений, бо був проклятий мільйонами наших предків, коли почав наслідувати їхнього вбивцю, він втратить все.

Скоро в Україні буде 2 Дні перемоги, а в когось не залишиться жодного. Перемогли тоді, переможемо й зараз,
– не сумнівається президент.

Він підсумував, що Хрещатик побачить парад перемоги – перемоги України.