Завдяки такій незаконній мережі люди відмивали гроші без сплачування податків та ідентифікації. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Дивіться також Накрали на мільйон: на Прикарпатті викачували нафту з державної свердловини

Як діяла мережа

За даними спецслужби, протягом 2017-2020 років група вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій створила низку онлайн-ресурсів. Вони дозволяли користувачам з України, країн колишнього СНД конвертувати криптовалюту з сумнівним джерелом походження у готівку та безготівкову форму.

Криптовалюта
Криптовалюту завдяки "умільцям" можна було перевести у готівку / Фото СБУ

Операції проводились без сплати обов’язкових платежів до державного бюджету України, відображення відповідних транзакцій у податковій звітності та ідентифікації клієнтів.

Видавали валюту в Україні через обмінні пункти, задекларовані ліцензіатами Нацбанку. Проведення так званих "перестановок" готівки та обмін криптовалют відбувалися за кордоном та забезпечувалися тіньовими представництвами організаторів.

Криптовалюта
У схему були задіяні і тіньові організатори обміну з-за кордону

Правоохоронці провели у Києві 8 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання зловмисників. Під час слідчих дій правоохоронці вилучили:

  • велику суму готівки у різних валютах,
  • банківські картки,
  • комп’ютерну техніку,
  • спеціальне обладнання та документацію, що підтверджують незаконну діяльність.

Також виявлено SIM-картки російських операторів, маршрутизатори мобільного та інтернет трафіку.

Наразі перевіряється інформація щодо використання частини виявленого обладнання при обслуговуванні клієнтів у системі розрахунків "WebMоney", доступ до доменів якої заборонено рішенням РНБО.

Дивіться ще Замість реабілітації – полон: на Івано-Франківщині незаконно утримували людей – фото

У межах кримінального провадження за частиною 1 статті 190, частиною 1 статті 209 та частиною 1 статті 220-2 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Правоохоронці, окрім іншого, перевіряють причетність цієї злочинної групи до фінансування проросійських бойовиків.