Неподалік Новомихайлівки ворог замінував українські позиції протипіхотними мінами ПОМ-2 за допомогою протитанкових гранатометів, повідомляє штаб Операції Об'єднаних сил.

Варто знати На Донбасі почав діяти режим припинення вогню

Штаб прогнозує підступність провокації в тому, що коли ця міна здетонує, ворог позиціонуватиме це як "обстріл з боку Збройних сил України".

Є й можливість, що на цих мінах підірвуться українські воїни. У будь-якому разі це зрив повного і всеосяжного режиму припинення вогню,
– наголосили в ООС.

Міни ПОМ-2, які встановлюються дистанційно, мають період самоліквідації від 4 до 100 годин. Тож їхній підрив – це лише питання часу.

До слова, ці міни заборонені Оттавською конвенцією, яка передбачає заборону використання протипіхотних мін. ПОМ-2 виготовляються лише в Росії, яка не є учасницею Конвенції.

Припинення вогню з 27 липня: коротко

  • Воно запрацювало з 00:01 27 липня, тобто в ніч на понеділок.
  • Хоча всі попередні перемир'я були успішно зірвані бойовиками, Володимир Зеленський вважає, що це "точно має запрацювати". Такі ж надії покладає й Захід.
  • Принциповою різницею є система покарань за зрив перемир'я. Хоча реальне покарання можуть понести лише українські воїни, адже на окупованій частині Донбасу немає правового поля.
  • Для того, аби підтвердити дотримання перемир'я з боку українських військ, на бойових позиціях планували розмістити українських миротворців, а на лінії розмежування – журналістів.