Перше засідання Нацради реформ минуло з президентом Володимиром Зеленським, керівництвом Кабміну і Верховної Ради, повідомляє пресслужба президента.

Зверніть увагу План Саакашвілі: за що Нацрада реформ Зеленського візьметься насамперед

Як відбулося засідання

Володимир Зеленський вважає, що говорити про ефективність будь-якої реформи можна лише у тому разі, якщо вона є результативною.

Коли ти йдеш по вулиці й почуваєшся в безпеці. Коли ти приходиш додому, а в кишені є гроші, тобто ти заробляєш. Тому для мене реформи – це можливість,
– пояснив президент.

Політик вважає, що реформи вимагають сміливості та швидких дій.

Які реформи у пріоритеті

Володимир Зеленський наголосив на важливості наступних реформ:

  • Судової реформи,
  • Ефективна система охорони здоров’я,
  • Доступні кредити для населення,
  • Реформування податкової системи,
  • Пришвидшення приватизації.

Політик звернув увагу на пришвидшення приватизації, відзначив позитивний прогрес у сфері діджиталізації та успіхи в галузі інфраструктури, зокрема в реалізації проєкту "Велике будівництво".

Головним завданням Нацради реформ Зеленський назвав – відповідальність та результативність.

Зробити все, щоб нам всім хотілося жити в Україні,
– підсумував він.

Саакашвілі про перше засідання

Голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі заявив під час брифінгу, що Володимир Зеленський доручив у липні обговорити на засіданні Національної ради реформ фундаментальну концепцію революційної судової реформи, повідомляє 24 канал.

Влада має намір ввести концепцію, яка фундаментально відрізняється від нинішнього стану судової реформи в Україні.

Це будуть не напівзаходи, не напівзаконни, не якісь внутрішні перестановки з одного місця на інше. Це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас у судовій системі,
– сказав Саакашвілі.

За словами політика, Зеленський радикально налаштований щодо цього питання. Навіть, якщо буде потрібний референдум, то "президент на це піде".

Окрім того, Зеленський зайняв радикальну позицію в заміні податку на прибуток податком на виведений капітал.

Замість податку на прибуток, який абсолютно корупційний, упроваджується податок на виведений капітал – це підтримав президент Зеленський. І він сказав дуже чітко: жодних півзаходів і жодних половинчастих рішень – потрібно допомогти українській економіці,
– сказав Саакашвілі.

Що відомо про Нацраду реформ?

Національна рада реформ – спеціальний консультативно-дорадчий орган при президентові України з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо стратегії реформ в Україні та моніторинг їх реалізації.

Мета ради – забезпечення впровадження єдиної, узгодженої державної політики реформ в Україні. Нацраду створили 13 серпня 2014 року, оновлена рада почала працювати 30 червня. Під час президентства Володимира Зеленського керівником Виконавчого комітету призначили Міхеїла Саакашвілі.