Нацгвардійці 2 лютого о 11:55 ранку в південно-східній околиці Бахмута виявили два ворожі літаки Су-25 на відстані трьох кілометрів. Ціль була захоплена стрільцем-зенітником ПЗРК "Ігла-1" та здійснено пуск.

Зверніть увагу Росія сунутиме на двох напрямках і знову захоче захопити Київ: що відомо про новий етап війни

Українські зенітники виявили 2 штурмовики ворога

Командир зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 3 бригади оперативного призначення "Партизан" повідомив, що внаслідок бойової роботи один Су-25 було уражено.

У Нацгвардії зазначили, що Росія використовує броньований дозвуковий штурмовик при знищенні наземних цілей та завдає ударів по українських позиціях і населених пунктах.

Також у Нацгвардії повідомили, що внаслідок бойової роботи вогневої групи зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 3 бригади оперативного призначення на Бахмутському напрямку окупанти частково втрачають боєздатність та повітряну перевагу.

Так, тільки за минулий тиждень розрахунком було знищено гелікоптер Мі-24 та літак Су-25.

Яка ситуація під Бахмутом

Російські війська через потужний спротив Сил оборони України вже кілька місяців не можуть захопити Бахмут. Росія кидає шалені сили на Бахмутський напрямок і зазнає великих втрат.

Речник Східного угруповання Збройних сил Сергій Череватий інформував, що на Бахмутському напрямку щодобові втрати окупантів йдуть на сотні.

Ситуація на Бахмутському напрямку дуже напружена, але контрольована українськими військами. Видання Bloomberg пише, що Україні, ймовірно, доведеться відступити з Бахмута.

Скільки авіації втратила Росія

  • Зранку 3 лютого Генштаб ЗСУ традиційно оновив дані щодо втрат Росії у війні проти України. Відповідно до даних Генштабу, Росія з 24 лютого 2022 року втратила в Україні вже 294 літаки.
  • Крім того, наші військові знищили 284 гелікоптери окупаційних військ. Варто також зазначити, що втрати особового складу Росії наблизилися до позначки в 130 тисяч осіб.