Заступник голови департаменту у "справах Майдану" Офісу генпрокурора Денис Іванов під час брифінгу повідомив, що вони користувалися спеціальним зв'язком.

До теми Розстріл майданівців: ДБР завершило розслідування щодо злочинів Януковича та його оточення

"У цей період керівники правоохоронних органів і колишній президент Янукович за спеціальним урядовим зв'язком з'єднувався з вищим керівництвом Росії й керівниками її правоохоронних органів. Зокрема, Янукович здійснив 11 з'єднань з президентом Росії Путіним", – заявив Іванов.

Хто ще контактував з російськими високопосадовцями

Іванов додав, що тодішній міністр внутрішніх справ Олександр Захарченко також у період з 18 до 20 лютого 2014 року, 12 разів зідзвонювався з його російським колегою. Також колишній глава СБУ Олександр Якименко 3 рази спілкувався з директором ФСБ Росії.

Що відомо про слідство над Віктором Януковичем та його оточенням

  • Розслідували кримінальне провадження 8 років, а докази вмістили у понад 1,5 тисячі томів.
  • Злочинна група складалася з тодішніх міністра оборони України, голови СБУ та його першого заступника (керівника Антитерористичного центру), очільника МВС та його заступника.
  • Також злочинцями визнали таких експосадовців: командувача внутрішніх військ МВС України, тимчасового виконувача обов'язків начальника Головного управління МВС України у Києві, начальника міліції громадської безпеки ГУМВС України у Києві, командира "Беркуту".
  • Всіх їх звинувачують у теракті, який мав на меті залякати людей.
  • Також влада Януковича перевищила службові повноваження, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї. Слідство звинуватило експосадовців у незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.
  • Держбюро розслідувань повідомило, що, після ознайомлення з матеріалами справи, сторона захисту направить обвинувальний акт до суду.