На жаль, внаслідок обстрілу загинув український журналіст Богдан Бітік. Це сталося під час ворожого удару поблизу Антонівського мосту.

Важливо Росія керованими авіабомбами вдарила по Станіславу на Херсонщині

Іноземний журналіст ігнорував застереження українських військових

Як стало відомо, під час обстрілу журналіст італійського видання La Repubblica Коррад Зуніно отримав поранення, а його помічник – український журналіст Богдан Бітік – загинув. Ймовірно, вони стали жертвами засідки російських снайперів.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зауважили, що Коррад Зуніно не повідомив про свою роботу в місті відповідальних пресофіцерів. А на місці проігнорував попередження українських військових про небезпеку та крики: "Danger, sir!".

Зуніно як керівник був зобовʼязаний проконтролювати, щоб учасник його групи був не лише в жилеті з написом PRESS, а й з бронею всередині нього. Але італієць порушив правила поведінки для журналістів в умовах бойових дій. У будь-якому разі вбивство та поранення журналістів є черговим воєнним злочином Росії,
– наголосили у відомстві.


Журналіст італійського видання Коррад Зуніно / фото SPRAVDI

Що цьому передувало

  • 26 квітня окупанти обстріляли село Станіслав. На жаль, постраждав 26-річний чоловік.
  • Окрім цього, росіяни обстріляли район Антонівського мосту. Унаслідок цього постраждав іноземний представник преси.
  • Згодом стало відомо, що у Херсоні був поранений у плече іноземний представник преси la Repubblica Коррад Зуніно. Наразі він перебуває у херсонській лікарні, де йому надають допомогу.
  • Однак його колезі Богдану Бітіку пощастило менше. На жаль, його вбили.
  • У la Repubblica кажуть, що представники ЗМІ потрапили у засідку російських снайперів. Трапилося це не у зоні бойових дій, а поблизу Херсонського мосту. Водночас у чоловіків був одяг з надписом "Преса".