Насправді полегшити наслідки блекаутів із настанням зими можна суттєво, якщо скористатись порадами фахівців. Тож, як не залишитись без зв'язку, теплої їжі та в холоді, розповіли експерти організації "Права людини в Україні".

Дивіться також Зима буде важкою, – розвідка Естонії дала прогноз щодо ударів по критичній інфраструктурі

Електроенергія: про що подбати, щоб бути зі світлом

У разі відключення світла при нагоді стане зарядна станція (портативна електростанція). В деяких моделях також присутні ліхтарики. Вартість приладу залежить від обраної потужності. Переваги зарядної станції очевидні. це і надійність, і портативність, і універсальність. Водночас серед мінусів – ціна, обмежений час дії.

Альтернативним джерелом електроенергії може бути бензиновий дизельний генератор, але цей варіант підійде лише власникам приватних будинків. Серед переваг цього генератора: висока тривалість роботи, а також є можливість підключити потужні прилади.

Як не залишитись голодним

Без електроенергії можна готувати за допомогою пальників. Вони є двох типів: кемпінговий та туристичний. Перший працює від газового балона, а другий більш компактний, але працює лише з пласкими туристичними балонами. Туристичний пальник не не підійде для використання в закритих приміщеннях.

Як не змерзнути в блекаут

Багатошаровість одягу – те, що вам потрібно. Чудово, якщо ви купите собі і членам сім'ї термобілизну, особливо ту, яка містить у складі вовну. Синтетична термобілизна теж підійде, вона дешевша та довговічніша.

Спати у теплі: як облаштувати спальне місце

Якщо світла немає досить довгий час і опалення не повернули, як варіант спати у спальному мішку. Зазвичай його використовують під час подорожей. Найкращими є спальники з пухом.

Блекаут в Україні: коли можливий

  • За даними ГУР МО, Росія має приблизно 870 високоточних ракет стратегічного та оперативно-стратегічного рівня. Для розуміння, у листопаді 2022 року росіяни мали приблизно такі ж запаси.
  • Українська розвідка вважає, що цьогоріч ворогу буде складніше залишити українців у темряві, адже влада готувалася до можливих ракетних атак росіян, а також суттєво посилено протиповітряну оборону країни.
  • Також цьогоріч і Президент, і ГУР МО попередили Росію про потужну відповідь, якщо Росія знову наважиться на енергетичний терор.