Варто зазначити, що район Острів опинився під водою внаслідок підриву Каховської ГЕС. Наразі жертв серед цивільного населення – немає.

Дивіться також Україна скликає Радбез, триває евакуація: головне про підрив Росією Каховської ГЕС

Окупанти вгатили по району, де проходила евакуація

Очільник Херсонської ОДА Олександр Прокудін розповів, що мікрорайон Острів майже щодня перебуває під обстрілами загарбників. Тепер, через підрив Каховської дамби, цю місцевість атакує й водна стихія.

Протягом дня Острів стрімко йде під воду. Затоплення наскільки колосальні, що місцями звідти вже неможливо виїхати автотранспортом,
– зазначив він.

Прокудін зауважив, що під час евакуації окупанти вдарили по мікрорайону з артилерії. Внаслідок цього поранення отримали 2 правоохоронці, які допомагали людям покинути небезпечну територію.

У Херсонській ОДА розповіли про поранення правоохоронців під час евакуації цивільних: дивіться відео

Наостанок очільник Херсонщини сказав, що за 6 червня вдалося вивезти з Острова близько 1300 херсонців. Він наголосив, що всі вони перебувають у безпеці.

У Кабміні створили штаб з ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що Кабмін утворив штаб з ліквідації наслідків підриву Каховської дамби. Туди ввійдуть міністри, їхні заступники, керівники центральних органів виконавчої влади, а також представники держпідприємств.

Шмигаль розповів про утворення штабу з ліквідації наслідків теракту на Каховській ГЕС: дивіться відео

Крім цього, Шмигаль зазначив, що уряд виділив кошти з Фонду відновлення у розмірі 1,5 мільярда гривень для будівництва двох нових магістральних водогонів.

"Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою", – наголосив Шмигаль.

Врешті-решт, прем’єр-міністр сказав, що Кабінет міністрів виділив майже 846 мільйонів гривень на забезпечення потреб у питній воді в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС окупантами

  • Оперативне командування "Південь" повідомило, що російські військові підірвали Каховську ГЕС вночі 6 червня. Внаслідок цього піднявся рівень води, й почалось змивання місцевої інфраструктури
  • Знищення споруди спричинило екологічну та гуманітарну катастрофу у Херсонській області. Зокрема кілька населених пунктів опинилися у воді.
  • Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота заявив, що пік розливу Каховського водосховища очікують вранці 7 червня. Тоді від підриву Каховської ГЕС мине майже доба.