Наразі ООН очікує гарантії безпеки від Росії, щоб допомогти населенню після підриву Каховської дамби. Про це в ефірі національного марафону розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Дивіться також Росія використовує техногенну катастрофу як зброю: у ЗСУ оцінили, чи будуть ще подібні інциденти

Кулеба розповів про готовність ООН поїхати на лівобережжя Херсонщини

Очільник українського МЗС наголосив, що Організація Об'єднаних Націй вже сформувала свою місію та готова вирушити на лівий берег Дніпра, аби допомогти цивільним подолати наслідки підтоплення. Організація також звернулася за гарантіями безпеки як до України, так і до Росії.

"Вони (Представники ООН – 24 Канал) надіслали запит на отримання гарантій безпеки Україні й Росії. Україна такі гарантії миттєво надала", – наголосив Кулеба.

Попри це, він наголосив, що ООН очікує на подібне повідомленні й від країни-агресорки. Жодної відповіді з боку Москви – поки що немає.

Росія наразі відповідь не надала (щодо гарантій безпеки для місії ООН – 24 Канал),
– зазначив міністр.

Кулеба також розповів, що зараз ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста почали постачати гуманітарну допомогу постраждалому населенню правобережної частини Херсонської області.

Кулеба розповів скільки країн допомогли Україні подолати наслідки підриву дамби

  • Глава МЗС підкреслив, що 19 країн вже виділили гуманітарну допомогу Україні для подолання наслідків підриву Росією Каховської ГЕС. Крім цього, до допомоги долучилися й різні міжнародні організації й фонди.
  • Від цих країн наша держава отримала понад 100 надувних човнів, а також близько 400 помп і насосів. Крім цього, світ допомагає жителям підтоплених регіонів питною водою.
  • Кулеба також заявив, що партнери України все ще вибудовують консенсус серед країн світу в тому, що саме Росія підірвала греблю Каховської ГЕС. За його словами, наші союзники не мають сумнівів, що підрив Каховської ГЕС здійснила Росія.