Людей одразу ж закликали прямувати в укриття цивільного захисту й залишатися там до відбою тривоги. Близько 5:00 у КМВА розповіли перші подробиці про атаку.

Зверніть увагу По всій Україні – повітряна тривога: повідомляють про крилаті ракети у небі

ППО працювала на дальніх підступах до Києва

Перед 3:00 у Київській ОВА заявили про підвищену загрозу атаки з неба. Водночас у КМВА тоді сповістили про роботу ППО.

Повітряна тривога триває. В області, на підступах до Києва працює ППО. Перебувайте в укриттях до відбою повітряної тривоги,
– мовиться у повідомленні.

Людям нагадали, що не можна фотографувати або знімати на відео роботу захисників українського неба. Заборонено публікувати або поширювати такий контент у соцмережах. Це допомагає ворогу.

Вже після відбою, після 5:00, у КМВА повідомили оперативну інформацію про чергову повітряну атаку. Там пояснили, що ворог атакував Україну ракетами, запущенеими із району Каспію, а також безпілотникаи. За попередньою інформацією, до Києва жодна повітряна ціль не долетіла. "Все, що прямувало в бік міста – ППО знищила ще на дальніх підступах", – зауважив Сергій Попко.

Раніше росіяни вдарили по передмістю Дніпра

Російські окупанти завдали терористичний удар по передмістю Дніпра. Люди опинилися під завалами. Наразі відомо про 20 постраждалих. Серед них – 5 дітей (3 – у важкому стані). Триває рятувально-пошукова операція. За даними ДСНС, під завалами можуть перебувати 2 дітей.

У травні ворог багато разів бив по Києву

Упродовж травня росіяни збільшили інтенсивність ударів по столиці. У період з 1 по 31 травня 2023 року Київ атакували аж 17 разів. За нашими підрахунками, така активність обійшлася Москві близько у 200 мільйонів доларів. Очевидно, що так окупанти намагаються виснажити ресурси української ППО.

Втім, як би не "старалися" росіяни, наші захисники продовжують успішно знищувати більшість повітряних цілей. У травніталася, зокрема, й історична подія – збиття аеробалістичної ракети "Кинджал". Це – перший такий випадок в історії. Станом на початок червня відомо про щонайменше 7 таких ракет, які "приземлили" в Ураїні.