Він зазначив, що потужність нової агресії Росії залежить від того, які саме сили прийдуть до тамтешньої влади. Ба більше, за 5 років загроза може навіть масштабуватися.

Читайте також Війська НАТО мають бути в Західній Україні, – ексголовнокомандувач сил Альянсу в Європі

У новому інтерв'ю командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис поділився побоюваннями щодо намірів Росії. Він зазначив, якщо країна-агресор не змінить політику, увесь світ може зіткнутися із жахливими наслідками.

Росія залишиться загрозою для нас і для НАТО. На додачу, загроза може стати навіть більшою, і країни Альянсу повинні діяти передусім на стримування. Росію потрібно стримати від того, що вона зробила зараз – коли вирішила напасти на Україну,
– зазначив Рупшис.

На його думку, Росія зможе оговтатися від санкцій за 5 – 10 років та відновити бойові дії.

"Російський реваншизм нікуди не подівся. Не скажу, що Росія вже програла усі битви, але просто через те, що Україна вистояла – вони вже програли війну. Відступ від Києва чітко продемонстрував невдачу їхнього початкового наміру", – розповів командувач Збройних сил Литви.

Сьогоднішній повномасштабний відкритий напад Росії на Україну фундаментально змінив безпекову ситуацію у Європі. Тож НАТО прораховує можливі сценарії, у тому числі й потенційний напад Росії на країну-члена блоку.

Водночас, зважаючи на серйозну небезпеку зі сторони Росії, Рупшис додав, що Литва розвиває армію, щоб та відповідала очікуванням, планам та вимогам НАТО.

Варте уваги – США моніторять кожен ядерний боєзаряд Росії 24/7: дивіться відео