Міністерка оборони Крістін Ламбрехт та генеральний інспектор німецьких збройних сил Еберхард Цорн вже прийняли його заяву. Про це німецькі ЗМІ повідомили ввечері 22 січня.

До теми Нинішні заяви розчаровують, – Кулеба звернувся до Берліна після заяв про "втрачений Крим"

Німецьке видання наголошує, що військовий командувач спровокував своїми заяви дипломатичну кризу між Україною та Німеччиною. Тож тепер, мовляв, йому доведеться "зіткнутися з наслідками".

Через що Шенбах йде у відставку

56-річний Шенбах оскандалився під час конференції Індійського інституту оборонних досліджень. Він, зокрема, назвав Крим "втраченим" для України. Далі він заявив, що окупація частини території буде перешкодою для членства України у НАТО. Те ж саме, за словами військового, стосується й Грузії. Крім цього, посадовець відзначився неоднозначними заявами щодо Путіна. Він стверджував, що той "просто хоче поваги і краще йому її дати".

На це зразу відреагували у Міноборони Німеччини. Там наголосили, що слова Шенбаха не мають нічого спільного з офіційною позицією Берліна. Пізніше сам військовий командувач написав у твітері, що це була його особиста думка. "Необережно, неправильно оцінив ситуацію, я не мав цього робити. Інтерпретувати немає чого, це була явна помилка", – підкреслив він.

Хто може замінити Шенбаха у німецьких ВМС

За інформацією Bild, наступником Шенбаха може стати контрадмірал Ян Крістіан Каак. Досі він обіймав посаду заступника командувача військово-морських сил Німеччини. У 2016 році Каака призначили командувачем сил протипіратської операції "Аталанта", ініційованої Євросоюзом.

Німеччина не постачатиме зброю Україні: дивіться відео