З середи, 8 червня, в Івано-Франківську заборонено виконувати російськомовні пісні. Таку ж постанову прийняли раніше і в Тернополі.

До теми Перехожий побив вуличного музиканта за російську мову у центрі Франківська

Про рішення щодо російськомовної музики повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час прямого ефіру.

Сьогодні прийняли рішення, яке аналогічне тому, що прийняли у Тернополі, про заборону будь-якого російськомовного продукту на вулицях міста Івано-Франківська. І також упорядкування вуличних музикантів,
– заявив мер міста.

Марцінків додав, що за виконанням нових вимог будуть слідкувати місцеві правоохоронці та муніципальна інспекція Івано-Франківська.

Рішення ухвалене виконавчим комітетом і буде передано до виконання в поліцію і в нашу муніципальну інспекцію "Добродій", які будуть слідкувати за цим,
– повідомив Марцінків.

Що передувало рішенню

  • 22 травня у центрі Івано-Франківська сталася бійка через виконання пісні російською мовою. Перехожий посварився з дівчиною-музиканткою, яка співала російською мовою та відмовилась переходити на іншу.
  • На відео, які оприлюднили очевидці, видно як у суперечку втрутились ще двоє хлопців-музикантів, після словесної перепалки чоловік вдарив одного з хлопців і той від удару впав на бруківку.
  • На інцидент відреагував і мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що вже доручив муніципальній інспекції бути уважнішими та "контролювати такі речі в центрі міста". Також Марцінків доручив дізнатись, чи є заява у поліцію і сказав, що потрібно знайти нападнику адвоката.
  • Після розголосу скандалу у Тернополі 1 червня заборонили музикантам співати російськомовні пісні. Крім обмежень на виконання російських пісень, музикантам заборонили виступати у дні трауру чи дні пам'яті. Також виконком визначив перелік місць, де зможуть виступати вуличні музиканти. 8 локацій буде розташовано в центрі Тернополя, 5 – у парковій зоні, і ще 5 – в інших житлових районах.

Дивіться також: Птушкіну, Дорофєєвій, Дантесу та іншим заборонили в'їзд до росії на 50 років