Про це заявив працівник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд, повідомляє прес-служба УІНП.

24 канал повідомляв, що у роковини смерті провідника українських націоналістів Степана Бандери Грем Філліпс поглумився над могилою лідера ОУН.

Читайте також: Скільки видатних українців поховані за кордоном: несподівані дані

Цей випадок знову порушує надзвичайно важливе питання – створення Українського національного пантеону. Посилення заходів безпеки, яких можна б було вжити на кладовищі Вальдфрідгоф щодо охорони могили Степана Бандери, – це лише часткове вирішення проблеми чи навіть більше – відтермінування нового акту вандалізму, які щоразу заохочуються Москвою і її прихильниками,
– заявив Подобєд.

Працівники УІНП переконані, що вирішити проблему щодо опіки над похованнями видатних українців могло б перенесення їх у середмістя Києва – до Меморіалу українських героїв – Українського національного пантеону. Його створення затримується через брак політичної волі.

Там можна було б урочисто перепоховати Симона Петлюру, Павла Скоропадського, Степана Бандеру і цілу низку інших визначних українців, які наразі поховані за межами держави.

В УІНП наголосили, що аби вирішити питання створення Національного пантеону, необхідно якнайшвидше скликати перше засідання Організаційного комітету зі створення та функціонування Меморіалу українських героїв. Відтак, слід розпочати шукати ймовірне місце для його будівництва, затвердити План заходів щодо створення і функціонування пантеону.

Хто такий Степан Бандера та чому він похований у Мюнхені? Український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття. Разом з Ярославом Стецьком був автором "Акту відновлення Української Держави" 30 червня 1941 року. У 1942-1944 роках Бандера був ув'язнений у концтаборі "Заксенгаузен". Після війни оселився у Мюнхені, оскільки в СРСР вважався злочинцем. Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Бандеру, що й скоїв завербований агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.