Сили оборони півдня України розповіли, що окупанти запускали дрони з кримського мису Чауда переважно по південних регіонах. На жаль, є влучання у Вінницькій області.

Дивіться також Під ударом були південні й центральні регіони України: що відомо про атаку "Шахедами" 28 вересня

Що відомо про успішну роботу ЗСУ

У зоні відповідальності Сил оборони півдня України воїни відзвітували про знищення 30 ударних дронів. Відомо, що наші військові знищили:

  • 20 – на Вінниччині;
  • 6 – на Одещині;
  • 4 – на Миколаївщині.

Через влучання в об'єкт інфраструктури Калинівської громади (на Вінниччині – 24 Канал) спалахнула потужна пожежа,
– заявили військові.

Уточнили, що для убезпечення цивільного населення від поширення вогню, місцева влада оперативно підготувала до евакуації людей. На щастя, після локалізації пожежі зникла потреба евакуйовувати людей.

Росія атакувала Україну дронами: коротко

  • Росія ввечері 29 вересня випустила по Україні дрони-камікадзе типу "Шахед". Згодом військові попереджали про небезпеку у Херсонській, Миколаївській, Одеській областях.
  • Вже орієнтовно о 22 годині на Одеську область летіла друга група дронів. Опівночі попередили про небезпеку у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській області. На Вінниччині пролунали вибухи.
  • Згодом у Калинівській міській раді повідомили про приліт. Глава Вінницької ОВА Сергій Борзов пояснив, що є влучання в об'єкт інфраструктури. Всі служби працювали на місці.
  • Наталія Гуменюк розповіла, що вороги запустили дрони непростими маршрутами – "Шахеди" маневрували та намагались обійти систему протиповітряної оборони, щоб увійти не тільки в південні, а й у центральні регіони України. Основною ціллю росіян далі було Подунав'я – припортова інфраструктура цього напрямку.