Пряма трансляція на
Останні випуски

День народження Романа Сущенка: українці вітають політичного в'язня

"З днем народження, тату!". Банер з таким написом та портретом Романа Сущенка днями з’явився біля посольства Росії в Києві. Постер розмістили друзі родини полоненого журналіста напередодні його 49 дня народження. Як на це відреагували в посольстві та які шанси побачити батька та чоловіка у родини полоненого журналіста.

Анжела Сущенко разом з донькою спілкуються з журналістами сьогодні, 7 лютого, поблизу посольства Росії. Саме тут днями їх друзі розмістили банер-привітання з портретом Романа. Завтра йому виповнюється 49 років, останні 15 місяців з яких він провів у стінах московського СІЗО.

Журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві. Тоді він їхав до двоюрідного брата. Йому закидають шпигунство та роботу на Головне управління розвідки Міноборони України. З того часу зі світом журналіст спілкується лише через адвоката та консула. За цей час російські прокурори так і не сформулювали кінцевого обвинувачення Роману. 15 місяців суд утримує його в ізоляторі так і не розпочавши розглядати справу по суті. Хоча на здоров’я, каже його адвокат, не жаліється.

Читайте також: Сущенко отримав черговий вирок від російської Феміди

Спасінням для українського політв’язня, як не дивно, може стати кінцевий вирок. Так як це сталося у випадку Надії Савченко чи Ахтема Чийгоза та Ільми Умерова – їх обміняли за місяць після винесення вироку. І розраховувати на справедливий суд не доводиться. Про звільнення вже домовляються на найвищому рівні.

У випадку з Романом Сущенком є вірогідність того, що його звільнять в результаті переговорів, які ведуться зверху,
– зазначив адвокат Романа Сущенка Марк Фейгін.

Поки ж судилище триває, а політики намагаються домовитись родина та друзі Романа до його дня народження вивісили кілька банерів у столиці. Банер "З днем народження тату!" простоїть напроти російського посольства ще місяць, як нагадування про те що в Україні своїх не забувають, про те шкода що сам Роман скоріш за все його не побачить, адже найближчий суд у його справі призначений на кінець лютого – початок березня.

До привітань приєдналися і журналісти 24 Каналу. Вони побажали Роману здоров'я та витримки. А також висловили свої слова підтримки українському політв'язню.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі