Його будуть тримати під вартою з можливістю вийти з СІЗО під заставу у розмірі 908 тисяч гривень. Зауважимо, що всі випадки насильства сталися під час повномасштабного вторгнення.

Дивіться також На Одещині командир тероборони залучав бійців до будівництва маєтку та виплачував їм "бойові"

Що відомо про інцидент

Як зазначено у матеріалах справи, уродженець Львівської області, який зараз обіймає посаду заступника командира механізованої роти однієї з військових частин, обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень. Зокрема, майор неодноразово бив своїх підлеглих на території академії.

Під час досудового розслідування встановлено, що майор вдарив одного солдата автоматом АК-74 у груди за те, що той попросив товариша приглянути за зброєю.

Крім того, він бив інших солдатів, зокрема ногами у груди, ременем по сідницях та змушував одного з підлеглих жувати сигарети. Всі ці випадки насильства сталися під час повномасштабного вторгнення.

Затриманого підозрюють у правопорушенні, передбаченому частиною 5 статі 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень). Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Пресслужба військової академії уточнила, що 26 квітня 2024 року майора перевели з академії для проходження служби до однієї з бойових бригад ЗСУ.

"Керівництво Академії сприяє правоохоронним органам. Вважаємо неприпустимими будь-які протиправні дії з боку військових посадових осіб щодо підлеглих і очікуємо на об’єктивне розслідування та справедливе рішення суду", – повідомили там.

Колишній курсант Академії заявив, що його перевели до бойової бригади після конфлікту з керівництвом: коротко

  • 21-річного Олександра Поповича, колишнього курсанта Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, перевели в бойову бригаду після конфлікту з керівництвом навчального закладу. За його словами, це четверте переміщення за місяць. Він опинився в роті, де заступником командира є офіцер, який раніше принижував курсантів в академії.
  • Попович розповів, що його терміново перевели 22 травня за наказом командувача Сухопутних військ ЗСУ. Військовий підозрює, що це не збіг обставин, а розправа, оскільки цей офіцер раніше був відсторонений від посади за порушення, про які Попович першим заявив.
  • Попович також уточнив, що його мобілізували, але він не проходив навчання, а просто служив. За його словами, його відрахували з академії через його активну позицію щодо порушення прав курсантів. Він скаржився на несправедливі умови виходу за межі закладу та цькування.
  • Академія заявила, що відрахувала Поповича відповідно до законодавства. Колективна скарга курсантів до ТСК Верховної Ради в академію не надходила. У Сухопутних військах заявили, що інформація, оприлюднена окремими членами ТСК у соціальних мережах, стала предметом маніпуляцій і спекуляцій, що негативно впливає на морально-психологічний стан військовослужбовців.