Парламент прийняв законопроєкт 11092 щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки. "За" відповідне рішення проголосувало 297 депутатів.

Дивіться також Верховна Рада створила ТСК з будівництва фортифікацій та закупівлі дронів

Що передбачає законопроєкт

Замість допризовної підготовки пропонується запровадити початкову загальновійськову підготовку. Вона буде реалізуватись на третьому рівні повної загальної середньої освіти та буде проводитись в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладах освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, шляхом викладання навчального предмета "Захист України" та здійснення заходів спрямованих на військово-патріотичне виховання.

Програми з цього навчального предмета розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, за погодженням з Міноборони.

Передбачена також підготовка громадян до військової служби, яка міститиме національне і громадянське виховання, фізичну підготовку, вивчення державної мови та інше.

Крім цього, до 2 читання з'явилась норма про запобігання дискримінації. Зокрема, за статтю.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

  • Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію засуджених осіб. За нього проголосували 279 народних депутатів.
  • Про це повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк. Він додав, що ризики по антикорупції, зокрема по топкорупціонерам, на яких наголошував антикорупційний комітет, прибрали тільки частково.
  • Очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк пояснила, що цей законопроєкт став ініціативою військових з Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ за підтримки Міністерства юстиції України.