Про запровадження подвійного громадянства України та Росії можна буде обговорювати лише після того, як країна агресор поверне усі незаконно окуповані території, наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Читайте також: Подвійне громадянство в умовах війни: безпечно чи ні

Якщо така ініціатива буде прийнята на законодавчому рівні, в Україну зможуть приїжджати професіонали з-за кордону, щоб допомогти з реформами.

Скільки може хороших професіоналів приїхати з інших країн, щоб допомогти нам у реформах. Подивіться, навіть ситуація з Уляною Супрун (в.о. міністра охорони здоров'я України – 24 канал) – скільки там всього говорили... Ми маємо прийти до подвійного громадянства, але чітко визначити, хто може претендувати на нього,
– наголосив Клімкін.

Подвійне громадянство практикують деякі країни Європи, серед яких Бельгія, Великобританія, Угорщина, Греція, Румунія, Швейцарія тощо.

Глава МЗС Павло Клімкін часто виступає з пропозицією дозволити подвійне громадянство в Україні. Проте, на його думку, окрім росіян його не можна також видавати військовим командирам.

Чому в Україні не можна мати подвійне громадянство? Згідно з законом, якщо громадянин України добровільно набуває громадянства іншої держави, це є підставою для припинення громадянства України. Проте не слід це розцінювати як заборону подвійного громадянства, оскільки втрата громадянства України відбувається не автоматично з набуттям громадянства іншої держави, а виключно з дня видачі Указу Президента України про припинення громадянства щодо певної особи. Таким чином, твердження про заборону подвійного громадянства в Україні є помилковим.