На цьому наголосив президент Володимир Зеленський у своєму виступі на 20-му Дохійському форумі, який проходить у Катарі, повідомляє 24 канал. За його словами, якщо зло вчасно не зупинити, воно поширюватиметься, як вірус.

До теми Загиблих понад 30 тисяч, тіла лежать на вулиці, – Тарута пояснив, навіщо Росія знищує Маріуполь

Росія "повторює" Алеппо в Маріуполі

Це ми бачимо на прикладі дій Росії, яка 11 років тому знищила перлину Близького Сходу – місто Алеппо. Тоді путінські посіпаки жорстоко бомбили місто, а їхній соратник Асад Башар атакував людей хімічною зброєю. Війна перетворила Алеппо на руїни та братські могили.

Зараз Росія продовжує чинити такі ж воєнні злочини і в нашому Маріуполі, який поєднав багаті культури древніх греків, османів, кримських татар і козаків. Рашисти буквально зрівнюють українське місто із землею.

Погляньте на наш Маріуполь. Це те, що ми вже бачили в Алеппо. Руїни, біль, знищення людей,
– наголосив Зеленський.

У Маріуполі настала справжня катастрофа: там немає продуктів, води, ліків. Російська армія цілодобово бомбардує місто й при цьому не пропускає туди гуманітарну допомогу.

90% всіх будівель у Маріуполі зруйновані. Тисячі людей загинули. Але Росія не отримала за це жодного відчутного покарання від світу,
– описав жахи ситуації в Маріуполі президент.

Як виглядає Маріуполь після російських обстрілів: щемливе відео

Президент також відзначив, що Україна – країна різноманітності, тому в нас завжди мирно співіснували різні етноси та релігії.

"У нашій країні понад мільйон мусульман. І російські ракети та бомби – це смерть і загроза усім нашим людям, їм у тому числі. Тільки в заблокованому російськими військами Маріуполі проживало близько 4 тисяч мусульман. Уже 3 тижні в маріупольській мечеті переховуються понад 80 людей. Серед них жінки, діти, люди поважного віку", – повідомив учасників Дохійського форуму Зеленський.

Тут більше – Зеленський виступив з відеозверненням на 20-му форумі у Досі