Про прогнози на літо розповіла Віра Балабух – кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України.

Дивіться також Де будуть дощі та грози, а в яких областях на вихідних пригріє до +25 градусів

Прогноз погоди на літо

Метеорологиня зауважила, якщо говорити про червень, то відповідно до тих прогнозів, які зараз уже є, їх дають основні світові кліматичні центри, очікується, що перший місяць літа в Україні може бути на 1 – 2 градуси вищий за норму.

При цьому найбільш аномальною температура може бути на Заході України, а також на Південному Сході,
– зазначила Балабух.

Експертка додала, що в червні дуже ймовірний дефіцит опадів на всій території України. На запитання, який місяць літа буде найспекотніший, зауважила, що згідно з наявними наразі розрахунками, які робляться для кожного місяця та для сезону загалом, і з огляду на прогнозовані аномалії, у липні температура може бути вищою на два градуси за кліматичну норму.

А якщо загалом у нас липень на більшості території України є найспекотнішим місяцем. Саме протягом цього періоду спостерігаються найвищі температури. І якщо ми очікуємо, що середня за місяць температура повітря може бути на два градуси вищою за норму, то можна припустити, що й у цьому році липень, можливо, десь перша половина серпня можуть мати найвищі температури повітря,
– зазначила метеорологиня.

Віра Балабух підсумувала, що загалом літо очікується тепле, але не спекотне, без значних аномально високих температур повітря.

Яка буде погода в найближчі три доби

  • За прогнозом Укргідрометцентру, у суботу на Закарпатті, Прикарпатті, вдень і в більшості районів Лівобережжя пройдуть короткочасні дощі, місцями грози. На решті території без опадів. Вітер змінних напрямків, 3 – 8 метрів на секунду. Вночі 7 – 12, вдень 18 – 23. У Карпатах вночі 3 – 8, вдень 12 – 17.
  • 19 – 20 травня вночі в Україні переважно без опадів, вдень на Заході, у неділю також на Лівобережжі, у понеділок і на Півночі подекуди короткочасний дощ, гроза. Вночі 8 – 13, вдень 20 – 25 градусів тепла.