Чим і як здивує погода в лютому 2024 року, розповів синоптик Ігор Кібальчич. Також сказав, де буде найтепліше цього місяця.

Зверніть увагу Хуртовини, снігопади й сильний вітер: в яких областях погіршиться погода

Прогноз погоди на лютий

Так, за словами Кібальчич, в Україні найвищі температурні показники очікуються у західних, південних та центральних областях. До речі, на початку місяця на Одещині й у Криму вдень повітря може прогрітися до понад 10 градусів тепла.

Ближче до середини лютого не виключені значення 15 – 20 градусів тепла в окремі дні,
– писав синоптик.

Однак, на Сході, Півночі та Полісся трохи прохолодніше. Втім, за прогнозом Кібальчича, температурне тло в середньому за лютий по Україні коливатиметься в межах 2 морозу – 4 тепла, що приблизно на 2 – 5 градусів вище за кліматичну норму.

При цьому, наприкінці першої декади лютого і після 20 числа можливі короткочасні періоди похолодання, але без сильних морозів,
– підкреслив експерт.

До речі, опади будуть випадати відносно рівномірно впродовж усього місяця. Сумарна кількість очікується в межах 30 – 70 міліметрів, у західних областях подекуди 80 – 110 міліметрів, що близько норми.

Подекуди вище за норму на 20 – 40%. Сніговий покрив спостерігатиметься епізодично переважно у західних, північних та східних регіонах. Переважна частина опадів випадатиме у вигляді дощів, особливо у південній половині та Криму,
– зазначив синоптик.

Також додав, що у зв'язку з частими проходженнями циклонів та атмосферних фронтів, упродовж лютого можливі різкі коливання атмосферного тиску та поривчастий вітер в окремі дні, часом до 15 – 22 метрів на секунду.