Лідер партії "Право і Справедливість" Качинський повідомив, що офіційна Варшава бачить своє майбутнє виключно у Євросоюзі. Водночас Польща прагне зберегти свою незалежність.

Зауважте Дипломатія суб'єктності: Польща готова стати стратегічним партнером України

Не буде жодного Polexit. Це – вигадка пропаганди, яку вже багаторазово використовувався проти нас. Ми однозначно бачимо своє майбутнє в ЄС,
– наголосив Качинський.

ЄС не має втручатися у деякі сфери

Однак політик наголосив, що кризу у ЄС варто врегулювати. Качинський переконаний: її спровокувало інструментальне використання спільноти з боку найсильніших країн. Наприклад, Німеччини.

За словами Качинського, необхідно зробити все, щоб максимально ускладнити різноманітні зловживання. Для цього необхідно допрацювати європейські угоди.

Політик зауважив: ЄС не має втручатися у деякі сфери. Зокрема, судочинство.

Польща "повчанням ЄС про демократію"

  • ЄС мав виділити Польщі мільярд євро. Ці гроші країна мала отримати на відновлення після пандемії. Однак отримати польській стороні гроші завадив судовий процес щодо верховенства права.
  • Це обурило прем'єр-міністра країни Матеуша Моравецького. Він наголосив, що ніхто не має права читати лекції його країні про демократію.
  • За словами Моравецького країна не хоче, "щоб хто-небудь в Західній Європі розповідав, що таке демократія, що таке верховенство права, тому що нам видніше".