Про це 24 Каналу розповів офіцер ЗСУ, політолог Тарас Березовець, зауваживши, що деякі європейські члени НАТО діють більш рішуче, ніж ті ж Сполучені Штати.

До теми "Це дозволяє їм нахабно поводитися": інтерв'ю з Подоляком про обіцянки Заходу й удари по Росії

До прикладу, Данія та Нідерланди свого часу погодилися надати Україні винищувачі F-16. США не передають Україні літаки, хоч F-16 – якраз американські винищувачі.

В багатьох питання європейські партнери діють більш рішуче та проактивно, ніж американці,
– сказав Березовець.

Що означає заява Сікорського про ядерну зброю

Нещодавно глава МЗС Польщі Радослав Сікорський прокоментував те, що станеться, якщо Росія таки ризикне застосувати ядерну зброю по Україні. Він наголосив, що у такому випадку Сполучені Штати знищать усі позиції російських військових в Україні.

Загалом західні політики не можуть собі дозволити говорити те, що їм захочеться. Це не стосується різних популістів. Заява Сікорського – найімовірніше, є контрольованим зливом.

Американцям потрібно було надати авторитетне джерело для публікування цієї інформації. Судячи з того, що озвучив Сікорський, американці говорили про це Росії ще кілька місяців тому. Або навіть в 2023 році. Тоді рівень ядерної загрози з боку Росії зменшився. Зараз про це там говорять або відверті маргінали, або російські "експерти",
– зауважив Березовець.

Удари по території Росії: коротко

  • Високопосадовець ЄС розповів 24 Каналу на умовах анонімності, що серед держав-членів ЄС все частіше обговорюють можливість ударів західною зброєю по Росії. Ця тема все більше виходить на перший план.
  • Глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен прокоментувала удари по території Росії. Вона наголосила, що Україна має право завдавати такі удари. І це не має бути предметом дискусій.
  • Спікер Палати представників США заявив, що Україні потрібно дозволити вести війну проти Росії так, як ми вважаємо за потрібно. Спроба контролювати все на мікрорівні є невдалою.