Через смерть українця Дмитра Никифоренка консульство України в Кракові взаємодіє із польськими правоохоронцями. Про це 24 каналу повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Нагадаємо Зв'язали ременем: у Польщі після затримання поліцією загинув українець

"Перевищення повноважень"

Генеральне консульство України в Кракові взаємодіє із польськими слідчими. Дипломати також підтримують зв'язок із його рідними. Зокрема, у Вроцлаві зараз перебуває український консул для ознайомлення із ходом розслідування.

МЗС також очікує від окружної прокуратури міста Свидниця, яка здійснює процесуальне керівництво справою, результатів судово-медичних експертиз. Наразі мовиться про те, що поліцейські "перестаралися" при затриманні.

Смерть українця у Польщі: головне

  • Українець Дмитро Никифоренко 30 липня повертався на автобусі після зустрічі з друзями начебто в стані алкогольного сп'яніння.
  • Стверджують, нібито його поведінка була неадекватною: він начебто кусався, чіплявся до водія автобуса. Керманич висадив українця і викликав рятувальників, а ті подзвонили поліції.
  • Проте кадри відео з автобуса та камер на вулицях не показали цього. Деталі інциденту стали відомі з польських ЗМІ.
  • За інформацією Gazeta Wyborcza, поліцейські зв'язали затриманого ременями. Згодом у витверезнику його могли катувати: ЗМІ повідомляють, що до чоловіка протягом години застосовували фізичну силу.
  • Йому стало настільки зле, що у ситуацію втрутився лікар. Втім, реанімувати його не змогли.