Про умови, в яких незаконно утримують Єсипенка, розповіла його дружина Катерина. Вона також розповіла про залякування тортурами.

Важливо Одягли на вуха дроти з петлями й пустили струм, – Єсипенко про тортури ФСБ

За словами дружини, після відмови від зізнання, яке Владислав зробив під тортурами, йому заборонили телефонувати додому, а листи рідним він передає через свого адвоката.

Катерина Єсипенко розповіла, що після заяви про тортури Владислава спробували відправити у підвал, де намагалися психологічно переконати не відмовлятися від своїх показів, потрібних ФСБ.

Фізично вони його ніби не чіпали. Були погрози та залякування подальшими тортурами. Нині до нього пускають адвокатів. Бо коли його катували, адвокатів не пускали. За станом його здоров’я ми не можемо стежити,
– пояснила дружина політв'язня.

Вона наголосила, що наразі невідомо, як на нього вплинули тортури. Відомо, що минулого тижня у нього боліли нирки, але йому відмовили у наданні медичної допомоги.

Актуально Катували, роздягнувши догола, – дружина затриманого окупантами журналіста заявила про тортури

В яких умовах утримують Єсипенка

Катерина сказала, що камера, в якій утримують політв'язня, розміром 3 на 4 метри.

Кисню мало, прогулянка – 1 година за добу. У камеру вилазять з унітаза щурі. У суботу – банний день і прогулянок нема,
– приголомшила пані Єсипенко.

Як зауважила дружина політв'язня, він підтримує себе тим, що займається спортом навіть у таких жахливих умовах.

"Читає українські видання. Ми надсилаємо йому публікації про те, що про нього тут говорять, як підтримують. Влад пише, що в усіх політв’язнів Сімферополя одна надія – на обмін", – підсумувала вона.

Дружина Єсипенка додала, що політв'язень навіть не сподівається на справедливий суд у Криму.

Справа проти Єсипенка в Криму

  • Журналіста Владислава Єсипенка затримали в березні 2021 року у Криму. У його автомобілі співробітники ФСБ Росії нібито знайшли вибухівку, яку він "створив самостійно". Єсипенка звинувачують також у тому, що він працював на українську розвідку.
  • На початку липня підконтрольний Росії "райсуд" у тимчасово окупованому Сімферополі продовжив арешт незаконно утримуваного журналіста Владислава Єсипенка. Українець перебуватиме під вартою ще щонайменше пів року.