Згідно із новою поправкою, особа, яку затримали через незаконний перетин кордону, повинна поїхати з території Польщі. Відповідне рішення ухвалює командир прикордонної служби.

Варто прочитати Є загрози, – політолог про міграційну кризу в Білорусі

Закон змінює становище іноземців

Новий документ повністю змінює становище іноземців, які нелегально в'їжджають з Білорусі на територію Польщі та інші країни Європейського Союзу.

Згідно зі зміненим законом, командир загону прикордонників складатиме протокол щодо перетину кордону та ухвалюватиме рішення про виїзд іноземця з території Польщі.

Окрім цього, особі заборонять тимчасово в'їжджати до Польщі та Шенгенської зони – від 6 місяців до 3 років.

Список небажаних іноземців

Упродовж відповідного періоду особа перебуватиме у списку іноземців, перебування яких є небажаним. А також – дані іноземців міститимуться в інформаційній системі Шенгену.

Відзначимо, що рішення очільника прикордонної служби можна оскаржити. Водночас це не означатиме зупинення процесу виселення.

Міграційна криза: головне

  • Через дії самопроголошеного президента Олександра Лукашенка на білоруському кордоні відбувається міграційна криза.
  • Режим диктатора намагається дестабілізувати ситуацію в ЄС, намагаючись виштовхнути мігрантів через кордон у Латвію, Литву та Польщу.
  • Польська влада не могла впоратись з напливом людей, тому оголосила режим надзвичайного стану. Також держава затвердила план будівництва стіни на кордоні.