Вартість переданої зброї складає близько 7 мільярдів злотих

Відповідні дані щодо допомоги Україні назвав керівник канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик. Він розповів, що бачив оцінки, за якими увесь обсяг наданої Україні та українцям допомоги, включно з внесками від польських громадян, перевищує 10 мільярдів злотих.

Варте уваги Історична мить: Дуда став на коліно перед меморіалом полеглих у боях із більшовиками бійцями УНР

Разом з тим, керівник канцелярії прем'єра Польщі не вказав, де саме була вказана ця цифра. Повідомляється, що в цій сумі найбільшу частку складає вартість переданої зброї – близько 7 мільярдів злотих.

Коментуючи допомогу Україні, Дворчик зазначив, що це не тільки солідарність з українцями, але й стратегічний хід, щоб російські танки не опинилися на білоруському кордоні.

Це важливо не лише як солідарність з нашим східним сусідом, а і як стратегічна дія, що сприяє безпеці Польщі. Кожен знищений в Україні російський танк – це потенційно мінус один танк, який міг би згодом стояти вже на російсько-польському чи білорусько-польському кордоні,
– сказав Міхал Дворчик.

Польща передала Україні гармати AHS Krab

  • Польща – одна з країн, яка надає Україні найбільшу допомогу у війні з росією. Саме Польща першою прийняла велику кількість українських біженців у перші дні повномасштабної війни. Також Польща підтримує Україну на міжнародному рівні.
  • Окрім того, Україна отримує потужну військову допомогу від поляків. Наприкінці травня з'явилася інформація, що польська армія навчила 100 українських військових користуватися САУ AHS Krab й вирішила передати нашій армії ці гармати.
  • У Генеральному штабі ЗСУ повідомляли, що українські захисники успішно нищать російських загарбників за допомогою польських САУ.
  • Завдяки польській САУ Krab наші захисники нищать склади з боєприпасами та пальним окупантів, логістичні центри, опорні пункти, техніку та живу силу.

Раніше – Польща передала Україні потужні танки PT-91 Twardy: дивіться відео