Після припинення дії договору про ліквідацію ракет малої і середньої дальності Моравецький заявив про готовність до розміщення американських ракет на європейському континенті, повідомляє видання DW.

Це цікаво! США випробували крилату ракету, яка була заборонена скасованим договором з Росією: відео

Польський прем'єр зазначив, що Росія ще з 1988 року не виконувала договір, який забороняв розміщення ракет у Європі. Тому він цілком розуміє стурбованість НАТО.

Питання про розміщення ядерних ракет середньої дальності у Європі повинен вирішуватися у межах Північноатлантичного альянсу,
– наголосив Матеуш Моравецький.

Про який договір мовиться?
Договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності підписали СРСР та США ще в 1987 році. Згідно з договором, ці країни зобов’язались не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і малої (500-1000 кілометрів) дальності.

Країни також повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів.

2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, повністю поклавши провину за це на Росію.