Усі три машини оснащені передовими розробками аерокосмічної галузі. Особливістю "Скорпіона" є телескопічна рука з точним та міцними "пальцями". "Магму" оснастили високотехнологічною відеокамерою, яка може знімати у різних спектрах. А "Коперник" - єдиний марсохід з польської трійки, який працює на сонячній енергії.

"На мою думку, всі роботи - чудові розробки, кожна з яких призначена для вирішення окремих завдань. Може ці марсоходи і не дотягують до передових машин, але все одно вони створені на високому рівні", - каже Дослідницький інститут автоматизації та вимірювань Ян Яблковскі.

Міжнародні змагання марсоходів University Rover Challenge відбудуться влітку. Протягом трьох днів машини їздитимуть спеціально підготованою територією, наближеною до марсіанського ландшафту. Роботам доведеться виконувати різноманітні завдання: до прикладу, шукати ознаки життя, знайти астронавта, який загубився, складати навігаційні карти тощо.

Переможці випробувань отримають грошову винагороду і, що головне, можливість представити своїх роботів спеціалістам з NASA. А це хороша перспектива для майбутніх науковців.

"Змагання будуть дуже напруженими. Адже серед учасників - спеціалісти, які працюють на NASA і регулярно беруть участь у розробці техніки для космічних досліджень. Але на наших плечах велика відповідальність - ми єдина команда з усієї Європи", - каже капітан польської команди URC Томаш Кучінскі.

До слова, на минулорічних змаганнях поляки посіли третє місце, поступившись командам зі США та Канади. За рік студенти вдосконалили існуючих роботів і розробили нових. Тепер, сподіваються винахідники, "Коперник", "Скорпіон" та "Магма-2" допоможуть завоювати першість. Можливо, колись вони ще й відправляться на Марс.